Ciclu peste sarcina?

31-07-2015
adina871
Nu este medic/terapeut
adina871
Buna ziua. Ma numesc Adina, am 20 de ani. Pe 28 luna trecuta am avut contact sexual neprotejat cu prietenul meu. Inainte sa termine a scos...pe 8 am avut iar contact sexual de data asta cu prezervativ care nu s-a spart(l-am testat cu apa inauntru) si pe 8 m-au durut sanii foarte rau, dar pe seara s-a mai domolit durerea. Am facut si un test de sarcina(farmacista mi-a spus ca se poate detecta dupa 7 zile) a 2a zi dimineata pe 9 care a iesit negativ. Pe data de 12 mi-a venit ciclul menstrual dar a venit putin ciudat, mi-a venit undeva pe la ora 3 dimineata si am umplut 3 ob-uri intr-o ora. Apoi in ziua de 12 a venit normal, dar in data de 13 nici nu am patat ob-ul(toata ziua) iar pe 14 15 16 a venit dar nu in cantitati foarte mari. Pe 24 am fost la strand si seara am avut varsaturi(ma gandesc ca a fost insolatie) si am mai facut un test care tot negativ a iesit. Pe 28 (cam cand trebuia sa vina ovulatia) am simtit o durere in abdomen (de obicei nu simt ovulatia). Durerea de sani inca persista dar nu e asa de mare si am sanii mai umflati ca de obicei. Ma gandesc ca sanii sunt mai umflati pentru ca am luat si ceva kg in plus. De la 41 am ajuns la 43.

Credeti ca poate sa fie sarcina?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația peste sarcină
  • Poți avea ciclu menstrual în timpul sarcinii?
  •