mi se cariaza dintii foarte repede

30-09-2007
jflvibvib
Nu este medic/terapeut
jflvibvib
ajutor!am si eu o problema. mi se cariaza dintii foarte repede.ma spal pe dinti de 4 ori pe zi si folosesc si apa de gura.ce sa fac?puteti macar sa mi recomandati o apa de gura mai eficienta?
8 comentarii
0
30-09-2007, ora 00:00
giana
Nu este medic/terapeut
giana
Eu cred ca ai nevoie mai degraba de calciu si fluor decat de alta apa de gura.
0
30-09-2007, ora 00:00
jflvibvib
Nu este medic/terapeut
jflvibvib
multumesc mult
0
10-10-2007, ora 00:00
Elena B
Nu este medic/terapeut
Elena B
Nu sunt doctor , dar eu merg o data pe an la stomatologie ptr o procedura numita fluorizare.Aceasta este un fel de protectie impotriva cariilor.Si, din experienta, am observat ca fac carii din ce in ce mai rar.Vb cu dr tau stomatolog despre acest lucru.Poate te ajuta ! Mult scces !
0
06-02-2008, ora 00:00
maseluta
Nu este medic/terapeut
maseluta
daca ai dintii foarte apropiati pe langa calciu ti-ar trebui si ata dentara ajuta foarte mult la curatarea resturilor de mancare pe care periuta nu le indeparteaza si din cand in cand foloseste CORSODIL e mult mai eficient decat apa de gura.
0
08-02-2008, ora 00:00
Elena B
Nu este medic/terapeut
Elena B
Poti incerca Corsodyl.Este mai eficienta decat apele de gura obisnuite, gen Colgate, Oral B etc.
0
09-03-2009, ora 09:41
mihay24
Nu este medic/terapeut
mihay24
am si eu o problema...nu disting bine culorile.Am fost la un control si cei de aclo miau spus ca e din nastere si ca nu se poate trata.chiar nu exista nici un tratament pentru mine?va rog ajutatimaaaa.
0
15-08-2009, ora 22:08
RAMIR
Nu este medic/terapeut
RAMIR
Am si eu o problema care ma framanta fff tare, nu stiu in ce mod sa ma exprim dar am sa incerc sa fiu inteles, eu am 18 ani si miam inceput viata sexuala de vreo 4 5 luni si in timpul sexului ma excit fff tare si dupa 1 minut jum ma eliberez nu stiu ce e cu mine prietena mea a inceput sa fie fff nervoasa ma rog ajutatima, la inceput am crezut k nu sunt obijnuit dar acum au trecut 5 luni de zile si e tot la fel fac sex de vreo 2 3 ori pe zi si nicio schimbare VA ROG MULT AJUTATIMA MS MULT
0
19-08-2009, ora 00:54
RAMIR
Nu este medic/terapeut
RAMIR
Mai eu vad k pe acest sit nimeni nu ne baga in seamna concluzia e k acest sit nu e bun de nimik
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Respirația pe gură în timpul somnului ar putea crește riscul apariției cariilor dentare
  • Nanoparticulele pot ajuta la spargerea plăcii bacteriene și la prevenirea cariilor
  • Cariile de colet
  • Tehnica imagistică ce permite depistarea precoce a cariilor dentare
  • Vaccinul pentru prevenirea cariilor dentare
  • Pasta de dinți cu peptide pentru reducerea cariilor
  • O peptidă bioactivă poate ajuta la tratarea cariilor dentare
  •