Mi se infunda capul

07-10-2014
cocieru26
Nu este medic/terapeut
cocieru26
Buna ziua.Ma numesc Adrian am 27 de ani si ma comfrunt cu o problema de sanatate de m ai bine de un an.Am facut tot felu de controale da nu am primit nici un diagnostic. Simptomele mele sunt urmatoarele:mi se infunda capul, pierdere de echilibru si de multe ori cand mestec imi vine o zvacneala dupa cap de mi se pare k imi pierd controlu.sub pielea capului parca as avea o umbrela deschisa si cineva m ar trage in jos.mentionez sa spun k simptomele astea le am cand stau pe scaun in anumite pozitii sa cand stau in piciore, cand stau in pat nu am nimic.am facut tomograf, rezonanta magnetica, pentru tiroida, pentru statilocop, plamani, analize la sange si electrocardiograma dar totul e ok.Simptomele se accentuează la frig. Sper sa ma puteti ajuta. Va multumesc si astept raspunsul dumneavoastră.
6 comentarii
0
07-10-2014, ora 19:19
Alexandru10012
Nu este medic/terapeut
Alexandru10012
Si eu ma confrunt cu aceeasi problema si am doar 16 ani pe langa ce simptome ai tu mie imi vajaie urechile oare ce o fi?? ma poti ajuta? daca te-ai facut tu bine
0
07-10-2014, ora 20:16
cocieru26
Nu este medic/terapeut
cocieru26
Eu am facut tot felu de controale dar inca nu stiu care este cauza. Simptomele inca le am.
0
28-10-2014, ora 15:57
mihailc
Nu este medic/terapeut
mihailc
Buna ziua eu am urmatoarele simtome:(dupa un episod cu tensiune mare, puls peste 109 palpitatii si furnicaturi in brate picioare si chiar in gura ):-mi se urca sangele in cap, aud in urechi un vajait si cum imi bate inima(parca m-ar tine cineva cu capul in jos)aceste lucruri se repeta la fiecare miscare a capului, cand ma ridic sau asez, cand ma intorc in pat de pe o parte pe cealalta.am facut urm. investigatii:eeg, ekg, holter ekg, ecografie inima, rmn cervical, rmn cerebral, analize de sange, inclusiv tiroida, endocrine toate acestea in limite normale.Ma poate ajuta cineva cu orice inf.de orice fel?Multumesc.
0
19-01-2015, ora 17:19
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ cocieru26

Ati facut un control oftalmologic mai amanuntit ?
0
21-01-2015, ora 11:47
cocieru26
Nu este medic/terapeut
cocieru26
Am facut un control normal. Amanuntit in ce sens? Multumesc
0
21-01-2015, ora 17:41
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ cocieru26

Pe mine m-au trimis undeva la Municipal si m-au pus la niste aparate uriase pe atunci. Nu stiu daca mai e valabil.
Dar daca aveti dioptrii cat de mici (chiar si 0, 25 sau 0, 50) sa va faceti ochelari.
Aveti sansa sa scapati de toate simptomele.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cap si gat
  •