miros ingrozitor din nas.

24-10-2005
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
Buna ziua. am o problema de sanatate la care nu pot sa gasesc leac. De fiecare data cand inghit simt ca iese un miros urat din nas, si nu doar eu si cei din jurul meu. Mentionez ca nu am sinuzita. Tot timpul am limba incarcata cu mancare...De ce? De altfel am facut exudat faringian si nu mi-a depistat streptococ, ciuperca, etc
3 comentarii
0
24-10-2005, ora 00:00
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
De obicei mirosul urat este dat de prezenta unor bacterii anaerobe. Daca ti-ai facut exudat faringian si pentru acestea si ti-au iesit negative, ar fi mai bine sa-ti faci un control ORL.
0
10-01-2009, ora 23:14
puienaru patricia
Nu este medic/terapeut
puienaru patricia
buna!!! in 1991 la un consult orl am fost identificat cu ozena.facand sport de performanta (fotbal)mi-a fost foarte greu.vreau sa spun ca nasu mirosea ingrozitor(a caine mort) in 1994 am fost operat, la spitalul militar CRAIOVA.mi-au fost implantate niste bastonase din material acrilic.dar in decurs de un an mi-au cazut una cate una.De atunci ma tot chinui cu aceasta CHINUITOARE OZENA.De aproximativ 4luni iau tinctura de propolis 30 picaturi de 3 ori pe zii, am observat ca im-i inmoaie mucoasa, si ma simt cit de cit mai bine.VA ROG CE POT SA FAC SA SCAP DE ACEASTA NENOROCITA PROBLEMA ?...VA MULTUMESC
0
16-02-2009, ora 16:10
iliana2000
Nu este medic/terapeut
iliana2000
Si eu am problema aceasta daca se poate face ceva va rog sa imi spuneti si mie. Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am sinuzită? - semne și simptome ce susțin diagnosticul
  • Aspectul limbii - element de diagnostic facil cu AI
  • Sinuzita a fost asociată cu un risc crescut de boli reumatice
  •