Miros urat picioare

08-06-2016
andrrra_
Nu este medic/terapeut
andrrra_
Buna ziua. De la inceputul lunii septembrie am inceput sa am probleme cu mirosul picioarelor. Nu mi s-a mai intamplat niciodata.Transpirau foarte mult, chiar daca stateam si 5 min cu ele in papuci si in camera nu prea era cald, talpile erau rosii, urme fainoase, ridulete, si dupa ce ma descaltam aveau un miros foarte urat, si incaltamintea la fel, am spalat toti pantofii, mi-am cumparat deodorant pentru picioare, nu stiam ce se petrece cu mine, nu mai patisem asa ceva niciodata, ma spalam ca intotdeuana si inainte si dupa utilizarea pantofilor, insa a doua zi la fel se intampla. M-am dus la dermatolog si mi-a spus ca el nu crede ca ar fi o ciuperca, poate doar la unghiile mari, mi a dat o crema preparata la farmacie si dupa o luna cand se termina Naftifina.O luna am stat numai in casa din cauza unor probleme si vazusem ca s-a schimbat totusi ceva.Am terminat-o si pe a doua, insa incepusem iar sa transpir in papuci. Am inceput sa merg si la scoala, purtam si incaltaminte noua, dresuri spalate, picioarele la fel, si tot miroseau.In acest moment, papucii miros la 2-3 zile. Si cand ma incalt, merg 10 minute, ma intors, iar miros. Ce as mai putea face? Oare de la papuci ca transpir in ei?
5 comentarii
0
11-06-2016, ora 00:27
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Lotiune nemteasca pt picioare Krauter, de la plafar, 10-15 zile.
0
14-06-2016, ora 20:21
andrrra_
Nu este medic/terapeut
andrrra_
https://www.life-care.com/MediaContent/ItemsImagesProcessed/1/320x276/4330-1.jpg Aceasta?
0
15-06-2016, ora 16:08
Terapeut Eva
Medicina naturista, complementara, alternativa, Arad
Terapeut Eva
aici uzul extern nu ajuta, drenajul limfatic este ingreunat.Este un lichid care se bea cu apa, are un gust placut de menta.este singura solutie pt cei cu miros de picioare sau transpiratii abundente.Va rog sa-mi scrieti pe mail, subliniind problema dvs si grupa de sange.
0
16-06-2016, ora 14:53
andrrra_
Nu este medic/terapeut
andrrra_
Sigur, care este adresa?
0
26-10-2021, ora 23:11
Dragos885
Nu este medic/terapeut
Dragos885
Pt a scapa de mirosul urit al picioarelor se foloseste o data pe zi de preferabil dupa dus folosirea spirtului sanitar prin pulverizare pe picioare, garantat problema va disparea pt ca omora toate bacteriile, simplu, ieftin si fara chimicale
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: picioare urat mirositoare

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: