Molar de minte

27-11-2018
Toma Ariana
Nu este medic/terapeut
Toma Ariana
buna seara.In urma cu o saptamana mi s_a scos un molar de minte care nu a erupt...a trebuit sa fiu operata pt a scoate chirurgul maseaua.Am urmat 5 zile antibiotic insa am o durere la urechea dreapta...exact in pargea unde s a scos maseaua.Ce pot face?? Am tot luat si ibuprofen durerea ma lasa apoi apare.
2 comentarii
0
28-11-2018, ora 09:46
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna dimineata,
Dupa extractia molarului de minte inclus disconfortul poate dura 10-14 zile.
In aceasta perioada este recomandata adminstrarea de analgezice si antiinflamatorii.
0
04-02-2019, ora 22:20
Reyi
Nu este medic/terapeut
Reyi
Doamna Toma Adriana cum.va mai simtiti? Sunt in aceeasi situatia ca si dvs. Dipa extractie molar de minte, am.ramas cu dureri in ureche. V-a trecut? Dupa cat timp?.multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce rol are măseaua de minte?
  • De ce doare locul extracției?
  • Un nou studiu arată că extracția celui de-al treilea molar are efecte pozitive pe termen lung asupra gustului
  •