Molar de minte
Bună ziua, în urma unei intervenții clasice de a scoate molarul de minte din stanga partea de jos, mi au rămas 2 rădăcini pe care dr stomatolog nu le a putut scoate, la 48 de ore după interventie mi sa umflat gatul și toată partea stanga, mi sa prescris antibiotic zinnat 7 zile, și ketonal la 8 ore, desi sunt la a 4 zi de antibiotic si ketonal și inca am dureri în locul unde sa făcut extractia și nici nu pot mesteca nimic.mananc totul pasat, și am dureri de maxilar care coboară pe gat, intrebarea mea este.E normal sa mai fiu imflamata, e posibil ca acesta inflamatie sa fie în continuare de la resturile de rădăcină care au ramas?
2 comentarii
Buna ziua,
In urma unei extractii laborioase durerea poate persista pana la 7 zile.
In urma unei extractii laborioase durerea poate persista pana la 7 zile.
Buna seara, va recomand cât mai repede o radiografie ca medicul sa vada cele doua rădăcini și sa va programați sa va facă extracția celor doua rădăcini rămase. Dacă la acea măsea aveați infecție este posibil ca împreuna cu extracția sa dea o agravare a stării dumneavoastră.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 5inflamatie si durere dupa extragere
- 89Durere dupa extractie
- 4exctacie masea
- 2Durere dupa extractie
- 0Durere dupa extractie.
- 4Durere dupa o extracție de masea
- 3Ajutati-ma! durere după extracție
- 0Măsea cimentuita acum 5 ani a ajuns sa se rupă bucatele
- 1Durere după extracția maselei
- 8Extractie pe infectie
- 4Durere dupa extractie molar inferior
- 6Ajutati-ma - locul extractiei este foarte mare, poate sa faca ceva sa nu stea osul in afara?
- 2Durere in ureche dupa extractie molar de minte
- 3Durere ciudata dupa extractie
- 0Dureri ureche + gat
- 3Dureri după extracție molar de minte
- 6Durere dupa extractie
- 1Extractie molar dreapta sus
- 1Ajutor - amorteala și furnicături in bărbie, ma doare și urechea dupa extractie
- 2Va rog un ajutor - durere ureche dupa extractie
Mai multe informații despre: durerea dupa extractie
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
