Mucus fetita 2 luni

25-04-2019
IoanaCr
Nu este medic/terapeut
IoanaCr
Buna ziua, fetita mea are 2 luni, cand avea 1 luna mi.a facut diaree, am fost cu ea la spital si cand am ajuns acasa, a inceput sa tuseasca sec si a terminat cu tuse productiva, dar a ramas cu un harcait, la pediatrie mi s.a spus ca are multe mucozitati si mi s.a dat un tratament forex, pe care am terminat sa Il dau miercurea trecut Dar fata niciun rezultat, de vreo cateva zile am inceput sa ii dau un sirop naturist de la fores Babe Biosept A19, Dar nici asta vad ca nu are prea multe rezultate, tin sa mentionez ca imi elimina mucus si prin scaun si cateodata pe gurita, e un mucus transparent, si o mai ajut sa isi scoata mucozitatile cu batista bebelusului, noaptea cand doarme nu harcaie deloc doar ziua, dupa ce mananca say cateodata cand doarme, am cumparat un aerosoli Dar mi.e frica sa fac cu el deoarece da un abur foarte rece, febra nu imi face, nici nu imi mai tuseste, doar cateodata i se infunda nasul si imi stranuta
1 comentarii
0
30-04-2019, ora 17:39
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Pneumologie, Iași
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Hristos a Înviat! Încercați Koflet sirop în combinație cu Septilin comprimate sunt bune mucolitice și ar trebui să elimine secrețiile existente, în plus sunt pe bază de extracte de plante deci nu au efecte adverse sau contraindicații. Puteți asocia și Astha 15 de la Sun Wave Farma, sunt comprimate. Încercați acest tratament și vedeți care este evoluția copilașului, cred că va fi una favorabilă. O zi liniștită!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  •