mucus faringian excesiv

02-09-2009
elenaiuli
Nu este medic/terapeut
elenaiuli
De aproape un an, am o secretie mucoasa care vine din gat in gura(mai ales cand beau apa sau mananc)trebuie sa-l scuip(tip albus de ou).Am facut toate analizele ce tin de ORL, interne, stomatologie, dermato si nu imi dau dr. de capat.Este apropiat de mucusul nazal:gust sarat.In momentul lacrimarii-exces de mucus nazal (normal), dar si in gura.Va rog ajutati-ma!! Multumesc!!
3 comentarii
0
02-09-2009, ora 19:05
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Consultati un medic homeopat cu experienta. Astfel de afectiuni nu se pot trata cu succes de alta medicina.
0
02-09-2009, ora 21:39
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Consulta si un medic gastroenterolog pt ca s-ar putea ca acele mucozitati sa fie aduse de un posibil reflux gastro-esofagian, sau refluxul poate sa irite asa de mult faringele (ajunge in zona faringelui datorita clinostatismului si nu numai) incat sa produca o faringita catarala...

Cu deosebit de multa placere si deferenta,
Mister NICK;)
0
03-09-2009, ora 12:41
elenaiuli
Nu este medic/terapeut
elenaiuli
Va multumesc mult pt sfaturi!! Am sa tin cont de ele!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
24-10-2022, ora 15:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Medic ORL online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 400 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.