negi genitali

72 comentarii 1 2 3
0
27-11-2010, ora 11:28
mirela25
Nu este medic/terapeut
mirela25
am si eu o intrebare.
Am folosit condyline iar acum am o senzatie de usturime, arsura in zona in zona tratata.
ce unguent as putea sa folosesc ptr tratarea acesteia. Este prima zi dupa terminarea tratamentului.mi-e frica sa nu se infecteze...
astept raspunsul dvs cat mai repede. VA MULTUMESC!
0
07-01-2011, ora 08:33
mihai 22
Nu este medic/terapeut
mihai 22
Buna ziua domnule doctor
am si eu o intrebare mia iesit ceva ca si bube de carne iesita in afara in zona inima de ras sunt vreo 4 nu sunt mari vreau sa stiu cum sa scap de iele si e vreo problema foarte mare va multumesc doresc raspuns
0
24-03-2011, ora 10:45
negyly
Nu este medic/terapeut
negyly
buza ziua...ma confrut cu aceasta problema de aproximativ 2 luni...contact sexual nu am avut dar negii totusi au aparut ce pot face sa scap de ei am doar 18 ani si viata mea se transforma in dezastru nu pot avea nici o relatie pana nu scap de ei actualmente sunt in spania aici ce tratament pot lua sunt disperta.negii se inmultesc pe zi ce trece si secretiile vaginale sunt foarte dese nu stiu cum m-am infectat dar vreau sa scap de ei ajutati-ma va rog frumos.multumesc
0
29-09-2011, ora 17:52
pittt2011
Nu este medic/terapeut
pittt2011
eu am scapat in doar 3 zile de negi astia genitali.pt detali id mess:-*

(*modificat de admin)
0
21-01-2012, ora 22:47
roxanahd
Nu este medic/terapeut
roxanahd
buna ziua, numele meu este roxana, si in urma cu 8luni am observat ca in zona genitala mia iesit ceva de marimea unui cos.nu iam dat mare atentie si am incercat sa il tai cu big de fiecare data cand ma epilam..dupa vreo 3luni de zile, a inceput sa imi iasa mai multi si mam dus la doctor, , , , care mia dat verdictul acesta ca sufar de HPV, , , , mia recomandat sa ma dau cu o solutie numita condyline (a zis ca daca nu imi trece cu asta trebuie sa imi cauterizare), si am inceput sa o folosesc trei zile pe saptamana.dupa doua zile de la efectuare a inceput sa mi se albeasca.si in a treia zi au cazut cu totii, , , , , , , problema este ca nu miam facut niciun test sa vad cat de puternici sunt ceva de genul (eu nu ma pricep la asa ceva, este prima data cand am asa ceva)am auzit de testul papanicolau dar nu stiu cat de eficienta e si in ce consta, , plus ca ma obsedeaza ideea(am citit pe internet) ca majoritatea femeilor sunt expuse riscului de cancer de col uterin de la acest virus...in momentul acela eram in germania am fost si la doctor aici miau luat probe dar nu au venit inca rezultatele.sunt maritata si am discutat si cu barbatul mam certat ingrozitor cu el...aveam tot felul de ganduri urate.va rog frumos sa ma ajutati..tin sa va anunt ca am si inauntru vreo doi, , , , dar nu iam dat cu solutie deoarece nu pot sa fac chestia asta singura si barbatului meu ii este frik cas a nu faca altele.in momentul de fata in zona exterioara nu am niciunul de la aplicarea solutie condyline, , , nu au mai aparut decat o singura data..unul singur.si in rest nu am probleme, , , , , va rog ajutatima, , , , , pot sa fac cancer de col uterin??????daca e sa fiu gravida exista riscul ca, copilul meu sa se nasca cu negi sau cu acest virus????
0
31-03-2012, ora 19:59
Sorin1980
Nu este medic/terapeut
Sorin1980
Buna ziua..in urma cu 3 luni au aparut 2 negi deasupra penisului in zona pubiana marimea lor este de 1 mm unu in standa si celalalt in dreapta cum scap de ei multumesc... asa arata negi mei
http://www.075dermato.ro/2010/09/vegetatii-veneriene.html
prima poza de sus
0
12-05-2012, ora 18:20
beaver
Nu este medic/terapeut
beaver
Salut! am si eu aceeasi problema cu condiloame in zona genitala, am fost si la medic, am folosit tot felul de creme f. scumpe si fara nici un rezultat. Am citit si despre remedii naturiste si am observat ca multi folosesc otet care contine Acid Acetic in concentratie de 3-5%.
In dulapul meu de medicamente am gasit gasit o solutie numita Clavusin, folosita de mama contara bataturilor, se gaseste in farmacie la maxim 7 ron!!! si are un continut de acid acetic de 19.3%.
Eu folosesc de ceva timp cu rezultate f bune si f rapide, doar maxim 2-3 aplicari pe neg, in maxim 2 zile se usuca si cade, folositi dor pe neg nu si pe tesuturile sanatoase pt. ca produce mici arsuri!
La aplicare se simte pt. cateva secunde o mica usturime, atat si nimic de nesuportat.
Dupa aplicare se formeaza o crusta alba pe neg, va racomand ca dupa uscarea negului sa nu-l smulgeti, cade singur la dus.
Folositi dor pt. negi de la exterior!!! Eu folosesc Wartec pt. zonele mai delicate. mai greu dar da rezultate.
0
09-01-2013, ora 13:09
SteLLu
Nu este medic/terapeut
SteLLu
Poate cineva sa ma ajute ? Am negi pe penis si nu mai scap de ei am fost la medic mi a dat tratament si tot nu scap de ei
0
06-04-2013, ora 19:06
cristianakiki
Nu este medic/terapeut
cristianakiki
a comandat cineva manualul acela(+cd) care "îţi spune cum sa scapi de negi in 3 zile, in mod natural si la tine acasa"?o recomanda un baiat, Florin din Alba Iulia...dar costa cam multicel si tipul nu are date de contact..daca primesti un cd gol n ai cu cine sa te certi..va rog din suflet sa mi spuneti si mie dak intr adevar a dat roade la cineva!eu mi i am cauterizat de cateva ori, dar de fiecare data, cam la 2 saptamani au reaparut+sunt la a 2a repriza de isoprinosine...am cam ajuns la disperare..va multumesc din suflet!!!!!
0
18-01-2014, ora 21:36
Mihai_2u
Nu este medic/terapeut
Mihai_2u
cristianakiki, buna ! am dat de forumul asta din intimplare si mi-am facut cont expre, doar ca sa iti raspund tie, eu am cumparat cd-ul ala, si marele secret era otetul, da otetul are un efect miraculos, cand am vazut ca functioneaza nu numai ca m-am bucurat ca i-am dat 50 de lei dar daca il vad pe strada ii fac cinste.
Dar hai sa iti explic cum trebuie sa faci, cumperi betisoare din acelea care se curata in urechi, le scoti capetele care sunt din bumbac le inmoi in otet (omu ala recomanda otet de mere ca este mai slab, eu nu am avut atunci si am folosit ce aveam prin bucatarie) apoi cu banda de izoler le lipesti pe negi cu cat stau mai ermetic inchisi cu atat trec mai repede, ai sa vezi ca intr-o ora-doua se albesc apoi pana dimineata se inegresc, se fac negri iar in 2-3 zile dispar ca si cum nici nu ar fi fost acolo.

Multa sanatate va doresc la toti!!!!
0
15-02-2014, ora 05:13
MihaelaGainariu
Nu este medic/terapeut
MihaelaGainariu
Intrebare pentru Mihai_2u - salut, tratamentul cu otet este recomandat si in cazul negilor din zona genitala?
0
31-03-2016, ora 14:12
Loli
Nu este medic/terapeut
Loli
Buna ziua, de câțiva ani am avut un neg (condilom ), l-am tratat cu condiline in 3 zile mi-a căzut.Dar in urma negului am rămas cu o arsura care nu se vindeca. Am fost la mai mulți medici genicologi dar nici unu nu știe ce sa îmi făcând, unul mi-a spus ca nu se poate face nimic, unul mi-a dat nidoflor dar fără rezultat.Eu am mai pus crema de gălbenele, dar nimic . In urmA contactului mi se mai fac si mici fisuri care dor.Nu știu ce sa mai pun si ce sa mai fac ?a încercat cineva ceva care sa funcționeze sau ce as putea face ?
Adaugă un comentariu / răspuns
72 comentarii 1 2 3

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.