Nerv scos, masea încă doare

14-01-2021
Dalia Andreea
Nu este medic/terapeut
Dalia Andreea
Buna ziua! Am avut o obturatie de canal in August 2020, infecție la măseaua din partea dreapta sus, penultima. Am 3 canale la masea și ai fost toate tratate. De câteva zile am început sa am o durere intensa la mestecat sau când sting măseaua +gingia. Am luat legătura cu dr.stomatolog din România ( nu ma aflu momentan in România) și mi s-a spus sa iau amoxicilina 5 zile dacă exista infecție in varf. Sunt la a3a zi de antibiotic și nu văd nicio ameliorare.

Ce ar putea sa fie ??
2 comentarii
0
14-01-2021, ora 13:19
Dalia Andreea
Nu este medic/terapeut
Dalia Andreea
Menționez ca ma doare la cald și rece foarte rău.
0
14-01-2021, ora 17:19
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna ziua, este posibil sa fie un canal ratat in cursul tratamentului( uneori au 4-5 canale molarii) sau sa iradieze durerea din vecinatate.Continuati oricum tratamentul. Ideal este sa ajungeti la medic pentru evaluare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul