Nervii la pamant

21-04-2019
Marius1577
Nu este medic/terapeut
Marius1577
Am devenit obsedat de niste idei care mă domina și pe care nu le pot controla!
Am o stare de furie iritabilitate și petrec mult timp aranjând și rearanjând obsesiv lucrurile din jur fara niciun sens și îmi tot spun că dacă ceva nu este aranjat la perfecțiune inevitabil se va întâmpla ceva rău!
Sunt cu nervii la pământ.
Mă tot gândesc că dacă tatăl meu se va apropia de mine caz în care mă gândesc să îl lovesc aruncând cu ceva in el pentru că mă obsedează ideea că voi aspira involuntar un fir sau mai multe de par din capul lui care conține viruși și microbi modificați genetic care mă dezgusta si înfurie gândul că o să intre în corpul meu și mă voi contamina!
Menționez că părul lui are o culoare și miros straniu și cade mai des decand aveam câine!
Astea sunt dovezi clare că este par mort contaminat cu VIRUSI și BACTERI care nu vreau sa intre in contact cu mine!
Medicul psihiatru îmi zice că sunt tensionat dar eu zic că își bate joc de mine având în vedere că eu sunt dominat de furie și dezgust nicidecum nu sunt tensionat!
Vă rog să mă ajutați cu un sfat înainte să explodez de nervi intri zii și poate sa fac ceva rău adică să i fac ceva rău mai bine zis.
9 comentarii
0
05-05-2019, ora 00:43
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Sfatu e sa te duci la medic psihiatru cat mai repede sa iti dea tratament, ai mari probleme de tratat, spune-i ce simti, altfel se va agrava si nu va fi bine deloc.
0
07-05-2019, ora 01:24
Alexander29
Nu este medic/terapeut
Alexander29
Vorbeste de urgenta cu medicul tau despre starile care le ai si nu fa rau nimanui fiindca o sa ajungi la puscarie si vei regreta amarnic.
0
08-05-2019, ora 01:34
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Lasa ca daca cade la puscarie e un Montana pe youtube care explica cum sa te comporti la plimbator in curte, cum sa te comporti cu gardienii, cum sa te porti cand intri intr-o celula, reguli ptr vizite, deci..no problemo, o sa fie pregatit ptr acolo, ce sa faci si ce sa nu faci pe acolo. Mai glumim si noi..dar...nu se stie.

Exact cum zice alexander, stai cuminte, nu face prostii, trateaza-te ca nu e bine sa stai in starea asta.
0
09-05-2019, ora 00:19
Marius1577
Nu este medic/terapeut
Marius1577
Nu mai faceți mișto că oricum am scris greșit vroiam sa scriu sa îmi fac rău și a ieșit să i fac rău..
De la ultima cearta cu psihiatrul am rămas fără antidepresive, mai rău îmi agravau situația!
0
09-05-2019, ora 23:28
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Pai mai facem glume sa te mai inveselim putin.
Du-te la alt medic, sunt atatia, ai Sanador, Regina Maria, Medlife, fa programare si du-te, nu mai sta asa fara tratament, ca e normal sa ai starile alea.
Simti sa iti faci rau asa aiurea, sau simti un motiv depresiv adica tristete, dezamagire ?

De ce te-ai certat cu doctorul ?
0
11-05-2019, ora 19:00
Marius1577
Nu este medic/terapeut
Marius1577
Înainte să îmi fac rău simt depresie, vina, tensiune și după aceea simt eliberare, euforie exaltare.
M-am certat in sensul că el vroia sa mă interneze pe motiv că eram tensionat și vizibil agitat și i-am spus că nu mai vreau tratament eram înnebunit din cauza obsesiilor de aranjare rearanjare și frică de contaminare, eram plin de nervi!
0
13-05-2019, ora 01:36
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Pai de ce sa nu vrei tratament daca esti bolnav ? Nu e evident ca nu esti deloc in ordine ? Depresia, sa iti faci rau, exaltarea, nervii, obsesie de rearanjare care se numeste tulburare obsesiv compulsiva, chiar ai nevoie de tratament.
De ce sa te certi pentru un lucru corect ?
Du-te la doctor, ia tratamentul ca la carte ca se agraveaza cu cat stai asa.
Si beat sa fi sa nu iti dai seama ca esti bolnav, ca doar iti vezi starile naiba.

Depresie si exaltare suna a tulburare bipolara, deci ai probleme serioase.

Tot ce ai tu se trateaza cu medicatie, medicul va decice ce va face, nu noi, aici doar dam pareri.
0
29-05-2019, ora 12:37
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Oare tu iti doresti cu adevarat Marius sa scapi de starile astea negative?
Daca da, urmeaza tratamentul recomandat de medic si dupa o luna apeleaza si la sprijinul psihoterapiei.
Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata ta
0
13-06-2019, ora 17:24
Raluca Eonia
Nu este medic/terapeut
Raluca Eonia
Cred ca e o psihioza sau ceva, ati incercat tratament specializat ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul