nr scazut de trombocite, febra 40, dureri picioare si spate

07-12-2009
lil ray
Nu este medic/terapeut
lil ray
Din pacate mama sa stins din viata, iar doctorii tot nau reusit sai puna un diagnostic clar si sa ma lamureasca ce sa intamplat(66 ani). In prima faza se vaita de dureri de picioare si mijloc, febra 40 si putin rosu in gat. Am duso la spital unde a fost supusa unor teste, din acestea urmand sa ne se spuna ca are numar scazut de trombocite. I sa administrat niste perfuzii cu "limfa". Intre timp a lesinat si a stat la reanimare urmand sasi revina. A incercat sa manance insa a avut parte de diaree. Tin sa mentionez ca a avut loc si variatii de tensiune cand 7 cand 18 cand 9 cand 17, spunandune ca este netransportabila, iar o interventie chirulgicala ar fi de prisos. In acest timp doctorii nau reusit sa depisteze ce se intampla. In final a decedat prin infarct. Va rog sa ma lamuriti ce sa intamplat si sa ma impac cu aceasta idee. Va multumesc.
2 comentarii
0
07-12-2009, ora 15:08
lil ray
Nu este medic/terapeut
lil ray
.de asemenea tin sa mentionez ca cu ceva timp inaintea decesului sa i umflat burta in mod ciudat
0
07-12-2009, ora 19:03
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Condoleante pt pierderea suferita! Imi pare sincer rau si sa-ti ajute Bunul D-zeu sa treci peste aceasta durere si sa mergi mai departe.Un caz similar am vazut in spital...acea dna a avut cancer de col uterin...era cu abdomenul umflat...numai autopsia iti poate spune cu exactitate de ce a decedat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.