Nu am mai gasit Diflazon, cu ce medicament cu acelasi efect pot continua?

20-11-2011
ANA 1950
Nu este medic/terapeut
ANA 1950
Buna ziua. Mi s-a recomandat un tratament pentru candidoza orofaringeana timp de 10zile cu DIFLAZON 50Mg. Am inceput tratamentul, gasind la o farmacie numai 5 capsule. Intrebarea mea este, cu ce medicament, cu acelasi efect pot continua tratamentul, in cazul in care nu am mai gasit la nici o farmacie(pe plan local) DIFLAZON 50 Mg. Va rog un raspuns urgent, pentru a nu intrerupe tratamentul. Va multumesc mult, mult,... anticipat.
5 comentarii
0
21-11-2011, ora 17:14
Remicade
Nu este medic/terapeut
Remicade
Cel mai prescris medicament cu fluconazol in Romania e Flucovim (50, 100, 150 mg) deci puteti continua cu el are aceeasi substanta.
0
22-11-2011, ora 07:33
ANA 1950
Nu este medic/terapeut
ANA 1950
Va multumesc foarte, foarte mult pentru raspuns.
0
24-11-2011, ora 17:05
tatiana63
Nu este medic/terapeut
tatiana63
Buna seara.Ma intereseaza un tratament ptr. reumatism poliarticular si spondiloza cervicala si lombara in ideea in care am luat destule medicamente prescrise de medici si la sfaturile altora, am probleme cardiace si medicul cardiolog mi a prescris un tratament zic eu adecvat situatiei mele, Am 48 ani si de cind am intrat la menopauza ma simt din ce in ce mai rau mai totdeauna i mi amortesc mina dreapta
[degetele minii}si am dureri la miini, picioare, degete dureri de spate si incheieturi iar la un deget de la mina mi a aparut ceva ca un os crescut dar minuscul.deocamdata si sper sa nu continuie...Un sfat va rog multumesc
0
27-11-2011, ora 15:52
erty3456
Nu este medic/terapeut
erty3456
Buna ziua. Pt. dureri luati Tramadol capsule 50 mg. 1-2 capsule la fiecare 4-6 ore. Nu depasiti doza de 8 capsule pe zi si nu luati o doza unica mai mare de 2 capsule, deoarece va aparea depresia respiratorie.
0
18-03-2012, ora 16:49
tatiana63
Nu este medic/terapeut
tatiana63
Buna ziua.Va relatam in data de 24 nov.2011 de o spondiloza cervicala si un reomatism poliarticular.De 4 zile o puternica durere de umar nu i mi da pace.Azi dim.am fost la un medic ortoped si altul neurochirurg explicindu le simtoptomele iar ortopedul mi a dat o reteta cu diagnosticul de bursita umar drept, la radiografie nu a iesit nimic asa ca sint pe tratament cu antiinflamator sindiloc si refen injectii 10 zile si sa leg mina la piept, Va rog sa mi dati o parere daca e bine sau nu fiind diagnosticata si ca fiind cardiaca si stiu ca antiinflamatoarele nu fac bine.Nu depun efort fiind liber profesionist, nu fac sport decit citeva abdomene pe zi, nu stau in curent..Multumesc anticipat, o zi buna va doresc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: