Nu pot respira și senzație de oboseală puternică după masă
În ultimele 2 luni mă confrunt cu o senzație de oboseală puternică după masă, indiferent de momentul zilei. După masă, încep să obosesc, am senzația că nu am suficient aer, încep să uit foarte repede si nu mai gândesc la fel de clar. Mai am si o senzație de presiune în craniu. Am si alte simptome care probabil contează în acest context, o durere slaba sub coaste în partea dreapta in spate, durere slaba in plămâni, uneori tușesc sec cam 30 min. în special seara. Răspunsul unui medic sau a unei persoane care a avut sau are aceleași simptome ar fi ok.
Mulțumesc!
Mulțumesc!
3 comentarii
Bună seara! Întrucât simptomele dumneavoastră sunt asociate cu masa, este recomandat să mergeți la gastroenterologie. Iar senzația de presiune la nivelul extremității cefalice, dacă persistă sau se agravează trebuie investigată la neurologie. O seară liniștită!
Cu plăcere! Dacă mai aveți întrebări vă răspund cu drag! O seară binecuvântată!
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 7Dispnee in special la efort acum si in repaos
- 1Raceala si probleme de respiratie
- 1Nu scap de tuse
- 1Respiratie zgomotoasa dupa ce iau benzodiazepine
- 2Interpretare ct
- 0Interstitiu pulmonar accentuat infrahilar bilateral
- 1Intepaturi piept, raceala, bronsita
- 2Inspiratie scurta
- 0Durere toracica persistentă de mai bine de 1 lună și tuse
- 1Radiografie pulmonara