Nu pot sa iubesc

13-10-2020
ClaudiuGr
Nu este medic/terapeut
ClaudiuGr
Salutare,

Am si eu o problema mai rar intalnita. Am intalnit in ultimii ani 2 femei extraordinare. Femei foarte inteligente, foarte dragute, perfecte pentru mine si totusi eu n-am simtit nimic pentru niciuna. Sunt eu nebun sau era doar lipsa de compatibilitate. :( Eu suspectez ca am o problema. Va rog sa ma ajutati cu un sfat daca se poate.
2 comentarii
0
13-10-2020, ora 15:14
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
... Sau poate aveți o teamă de relație sau de "angajament"
Puteți încerca să vorbiți cu un psihoterapeut despre asta
0
13-10-2020, ora 15:24
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Poate fi, așa cum ți- a spus si colegul meu, o teamă de implicare într- o relație, sau un tipar disfuncțional pe care ți l-ai internalizat în perioada de structurare a personalității. E nevoie să afli care sunt de fapt cauzele din spatele acestui comportament. De aceea ai nevoie de evaluare psihologică pentru a afla adevaratele cauze, urmată de ședințe de psihoterapie, pentru a reuși să le diminuezi, până la dispariție și să- ți poți continua viața astfel încât să te simți împlinit.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice.

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.