Nu pot sa respir

21-10-2018
Cristina Curtuius
Nu este medic/terapeut
Cristina Curtuius
Buna ziua.Am și eu o problema de ceva vreme.Respir foarte greu și obosesc repede.Simt că mă apasă in capul pieptului ca și cum aș avea ceva greutate acolo.Am 1, 60 și 90 kg.Am fost stresata o vreme și mă durea in capul pieptului ca și cum aș fi avut ceva nod acolo, dar acum se pare că sa transformat intr-o mare greutate care nu îmi dă voie sa respir.Puteti să îmi spuneți oare ce ar putea fi și ce as putea sa iau sa scap de acest chin?
2 comentarii
0
21-10-2018, ora 22:36
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna seara.
Mergeti la Cardiolog sa va faca niste analize si daca totul iese bine, pot fi somatizari de anxietate.
Faceti informativ un test de anxietate pe net.
0
23-11-2018, ora 16:34
alexiadan
Nu este medic/terapeut
alexiadan
Buna ziua,
am 35 de ani si ma confrunt cu urmatoarea problema:de aprox doua saptamani din senin am ramas fara aer, mai exact simteam ca nu ma satur de aer, ma strangea ceva de gat si parca mastrangea ceva peste piept.Am facut toate analizele, ekg la inima, ecografie la inima si plamani si toate au iesit bune.Mi-am facut si analizele FT4, TSH SI ANTITPO pt tiroida si toate sunt in grafic.Mi s-a recomandat calciu si magneziu, si stresclin insa nu simt o mare imbunatatire.Noaptea dorm foarte bine si nu am probleme, senzatia aceasta de insuficient aer e pe timpul zilei.Daca iau cate un xanax ma simt mai bine.S-a mai confruntat cineva cu asa ceva?nici nu stiu incotro sa ma indrept, ca sa ma simt bine.Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: