Nu stiu ce este da nu vrea sa mai treaca?!?!

26-08-2008
catalin22
Nu este medic/terapeut
catalin22
Buna!
Mi-a aparut de ceva vreme deja da am tot spart punctul asta mic cu puroi da acuma deja ma streseaza ca nu mai trece.Dupa ce il sparg la 2-3 zile reapare.Astept un raspuns si o rezolvare/tratament.
Multumesc.

http://img371.imageshack.us/my.php?image=dsc00001hx4.jpg
http://img371.imageshack.us/my.php?image=dsc00005rr7.jpg
7 comentarii
0
27-08-2008, ora 00:00
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
Este vorba de o infectie la varful radacinii dintelui respectiv.trebuie mers la dentist si tratat dintele.altfel nu are cum sa treaca!
0
27-08-2008, ora 00:00
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
Daca nu ma insel.cred ca dintele respectiv a fost canva tratat si are..".nervul"...scos
0
28-08-2008, ora 00:00
catalin22
Nu este medic/terapeut
catalin22
Avetzi dreptate o fost tratat nervul cand mi s-o pus plomba.
Multumesc mult.
0
02-10-2008, ora 00:00
crysa82
Nu este medic/terapeut
crysa82
buna!mi-a aparut de 3 zile o basica in spatele unui dinte.ma doare toata dantura si sunt si un pic umflata.astept un raspuns.
0
15-02-2009, ora 21:57
obiwankr
Nu este medic/terapeut
obiwankr
Buna ziua, am si eu o problema si nu stiu de unde provine.acum vreo 2 saptamani am avut amigdalita acuta, am fost la medic mia data ceva tratament iar acum de vreo 2 zile am o senzatie usoara de durere sub barbie si cand apasdeasupra pe maxilar doare putin, acest disconfort se face simtit si la ureche.Daca puteti sa ma ajutatisa stiu si eu de la ce vine de la masea sau de la amigdale.Va Multumesc.
0
16-02-2009, ora 11:03
Dr. Ivan Iuliana
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Ivan Iuliana
Pentru crysa82: Este foarte vaga explicatia ta. Cum adica basica? In spatele carui dinte? Ce inseamna "un pic umflata"? Cum este durerea:continua sau intermitenta, zvacneste sau nu, se calmeaza/intensifica sau nu si daca da la ce?
Cred ca cel mai bine ar fi sa faci o radiografie panoramica si sa mergi la un consult stomatologic. Numai bine!
0
16-02-2009, ora 11:05
Dr. Ivan Iuliana
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Ivan Iuliana
Pentru obiwankr: cred ca ar trebui sa mai faci o vizita medicului orelist care te-a tratat pentru ca cel mai probabil tot amigdalele sunt de vina. Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar aftele bucale?
  • Ce sunt aftele bucale și cum să le tratezi
  •