Nu stiu cum mai rezist, ma simt rau si deja numa boli grave am in cap.

18-06-2021
Mihaela Dandu
Nu este medic/terapeut
Mihaela Dandu
Buna ziua! Am niste probleme care ma termina pur si simplu. Acum o luna am descoperit intamplator 2 ganglioni sub maxilar, mobili si care nu dor. Am fugi sa fac analizele de sange si totul a iesit ok, mai putin vsh care era 22 la doua ore, limita normala fiind pana in 20.
Am inceput sa am stari de rau, nu ma pot concentra, ma doare ceafa, simt ca am presiune mereu acolo, imi pocneste gatul rau de tot, simt ca nu s ar oxigena creierul, ca ametesc desi am echilibru. Ma doare sternul, la unele miscari care presupune incordarea pieptului. Nu am chef de nimic, ma simt rau si deja numa boli grave am in cap. Am 22 de ani si nu mai pot cu atatea probleme. Nu am avut asemenea probleme niciodata. Anul trecut facusem o gramada de analize si toate erau ok. M am programat si la un hematolog! Va rog, ajutor!
3 comentarii
1
18-06-2021, ora 19:06
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna ziua.
Starea de rau general, ametelile, durerea in piept, ideile ca ati avea boli grave (ipohondrie) sunt simptome de anxietate.
Lipsa de concentrare, lipsa de chef de a face ceva sunt simptome de depresie.
Cititi despre anxietate (boala cu 100 de simptome) si depresie, faceti orientativ un test de anxietate si un test de depresie online si incercati sa mergeti la psihiatru, psiholog pentru diagnostic si tratament daca va simtiti asa rau.
0
18-06-2021, ora 19:12
Mihaela Dandu
Nu este medic/terapeut
Mihaela Dandu
Ma ingrozesc ganglionii aia si imi e teama ca simtomele astea sa nu fie de cancer. Uneori ma doare in zona lor.
0
18-06-2021, ora 20:18
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ganglionii sunt normali.
Aveti grija sa nu fie probleme cu dintii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.