O substanta gelatinoasa in gat

27-02-2013
Simion89
Nu este medic/terapeut
Simion89
Buna ziua am 23 de ani am fumat timp de 4 ani, am 3 luni de zile de cand leam lasat acum 2 luni de zile am avut o raceala, ceva probleme cu amigdalele si mi sa dat tratament pentru 5 zile pericilina de 1 000 000 faceam 2 000 000 la 12 ore dupa tratament am inceput sa tusesc din nou (nu asa mult ca inainte) si scuip o substanta transparenta si gelatinoasa, nasul cate o data il am infundat si simt ca respir un aier rece ca si cum as fi avut ceva mentolat in gura si ma cam doare si in piept ( cred ca de la tuse ca ma chinui sa tusesc sa pot sa scuip si nu pot) si cand ma pun in pat imi vine sa ragai dar nu pot si imi vine din stomac mancare inapoi mancare, am zile cand ma doare stomacul si toate astea mai mult seara nici nu pot sa dorm ca am senzatia ca ma inec in somn.
3 comentarii
0
27-02-2013, ora 08:30
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
e nevoie de consult la gastrologie, regim aliemntar, tratament gastric
consult ORL..si tratament local cu inhalatii, aerosoli, aromoterapie, gargara, spalaturi nazale.s.a
0
27-02-2013, ora 15:41
Dr. Nicoleta Nechita
Medicina generala, Cluj-Napoca
Dr. Nicoleta Nechita
Iti recomand sa faci inhalatii cu soluţia de uleiuri esenţiale Hapciu-Usureaza Respiratia, de 2 ori pe zi. Poti sa pui si intr-o lampa de aromaterapie in camera peste noapte. Asociaza comprimate masticabile Plantusin, 4-5 pe zi si ceai Hapciu, 3 cani pe zi- pentru a fluidifica sputa. Evita lactatele, lichidele reci şi acidulate, dulciurile pentru 2-3 saptamani.
Ia cina cel tarziu la ora 19.00, nu te culca si nu sta intins la orizontala cu stomacul plin.
0
27-02-2013, ora 18:05
Simion89
Nu este medic/terapeut
Simion89
Asa am sa fac, va multumesc frumos.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amigdale cu puroi - cauze și tratament
  •