oare sunt insarcinata?

25-05-2017
eliza18
Nu este medic/terapeut
eliza18
buna! tin sa mentionez ca am CM fff regulat la 30 de zile si acum e prima data cand imi intarzie..imi intarzie de 8 zile. noi incercam sa ramanem de cateva luni bune si pana acum nimic..insa surpriza luna asta CM nu a venit. am facut 2 teste unu azi la 8 zile si unul la 5, ambele sunt negative.Ciudat este ca test de ovulatie mi-a iesit putin pozitiv...simtomele nu prea sunt..numai direri de cap, putine senzatii de greata si cam atat...ce parere aveti? multumesc
4 comentarii
1
25-05-2017, ora 10:17
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Repetati testul peste o saptamana daca nu incepe menstra si mergeti la o ecografie transvaginala apoi (fie confirmati sarcina fie va lamuriti daca nu e un chist functional de ovar)!
0
25-05-2017, ora 14:49
eliza18
Nu este medic/terapeut
eliza18
am uitat sa precizes ca pe data de 16 mai am fost la doctor, un control de rutina si mi s-a spus ca totul e ok..CM trebuia sa imi vina pe data de 18.acum am facut din nou programare dar am primit abea la sfarsitul lui iunie..:( se exclude varianta chistului daca mi s-a spus ca totul e ok? e normal ca testul de ovulatoe sa iasa pozitiv? multumesc
0
26-05-2017, ora 10:08
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

pentru excluderea posibilitatii unei sarcini va recomandam un test din sange BetaHcg si o ecografie intravaginala. La programarea din data de 16 mai ati facut si ecografie? Chistul se poate vedea, daca exista, in urma efectuarii unei ecografii

Va multumim pentru increderea acordata clinicii Marie Stopes.
0
26-05-2017, ora 11:29
eliza18
Nu este medic/terapeut
eliza18
in 16 mai nu am avut ecografie.cat de repede se poate forma un chist? pentru ca in martie am avut alta programare cu eco intravaginal si atunci nu aveam nimic.eu m-as bucura extrem sa fiu insarcinata, insa nu vreau sa ma bucur inainte de a avea o confirmare.

Vamultumesc mult pt raspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: