Intarziere menstruala

08-09-2019
mihaela99td
Nu este medic/terapeut
mihaela99td
Buna seara.Am 20 de ani, iar pe 12 iunie am facut un avort medicamentos care a decurs ok, următoarele controale la 2 zile și altul la 2 săptamâni au decurs ok.Am fost anuntata ca intre data de 17 si 27 iulie v-a aparea menstruatia, insa in data de 29 m-am prezentat la alt control deoarce nu imi aparuse menstruatia.Deoarce am avut contact sexual neprotejat in timpul acestei perioade (desi stiam ca nu sunt insarcinata), am facut un test (mi a fost recoltat sange) si am revenit a 2 a zi pentru rezultate, acestea fiind negative.Am primit un tratament timp de 5 zile, câte 3 pastile pe zi ( însa am uitat denumirea lor, dar denumirea lor incepea cu litera d).În data de 5 august, dupa terminarea tratamentului m-am intors la acel cabinet unde am fost anuntata ca menstruatia trebuie sa apara in termen de 7 zile, a doua zi ( in data de 6) a aparut.Menstruatia a fost de culoare rosu aprins, cantitate destul de mica in comparatie cu menstruatiile mele normale, a durat 6 zile ( atata dura si in mod normal, cateodata si 7 zile), am avut dureri destul de mari in prima si a doua zi, iar de la terminarea ciclului timp de 5-6 zile imi curgea o secretie roz, cateodata maronie...
Astazi, dupa calculele mele, se fac 6 zile de intarziere..desi nu stiu daca se aplica aceste calcule in cazul meu.Specific ca in urma cu o saptamana m-am stricat la stomac si am fost nevoita sa i au 2 pastile pentru a opri diareea, iar de atunci am iesit la toaleta de 3 ori...insa cu mici rezultate:)).Am fost destul de stresata in ultimul timp, deoarece marti am dat sala pentru scoala de soferi...insa nu as vrea sa pun stresul in fata.Iar ultima problema pe care o prezint este o candidoza pe care o am de 4 zile, astazi fiind cea mai deranjanta zi.
Nu am facut inca niciun test de sarcina!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: