Intarziere menstruala

08-09-2019
mihaela99td
Nu este medic/terapeut
mihaela99td
Buna seara.Am 20 de ani, iar pe 12 iunie am facut un avort medicamentos care a decurs ok, următoarele controale la 2 zile și altul la 2 săptamâni au decurs ok.Am fost anuntata ca intre data de 17 si 27 iulie v-a aparea menstruatia, insa in data de 29 m-am prezentat la alt control deoarce nu imi aparuse menstruatia.Deoarce am avut contact sexual neprotejat in timpul acestei perioade (desi stiam ca nu sunt insarcinata), am facut un test (mi a fost recoltat sange) si am revenit a 2 a zi pentru rezultate, acestea fiind negative.Am primit un tratament timp de 5 zile, câte 3 pastile pe zi ( însa am uitat denumirea lor, dar denumirea lor incepea cu litera d).În data de 5 august, dupa terminarea tratamentului m-am intors la acel cabinet unde am fost anuntata ca menstruatia trebuie sa apara in termen de 7 zile, a doua zi ( in data de 6) a aparut.Menstruatia a fost de culoare rosu aprins, cantitate destul de mica in comparatie cu menstruatiile mele normale, a durat 6 zile ( atata dura si in mod normal, cateodata si 7 zile), am avut dureri destul de mari in prima si a doua zi, iar de la terminarea ciclului timp de 5-6 zile imi curgea o secretie roz, cateodata maronie...
Astazi, dupa calculele mele, se fac 6 zile de intarziere..desi nu stiu daca se aplica aceste calcule in cazul meu.Specific ca in urma cu o saptamana m-am stricat la stomac si am fost nevoita sa i au 2 pastile pentru a opri diareea, iar de atunci am iesit la toaleta de 3 ori...insa cu mici rezultate:)).Am fost destul de stresata in ultimul timp, deoarece marti am dat sala pentru scoala de soferi...insa nu as vrea sa pun stresul in fata.Iar ultima problema pe care o prezint este o candidoza pe care o am de 4 zile, astazi fiind cea mai deranjanta zi.
Nu am facut inca niciun test de sarcina!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.