Oasele bazinului/ coloana

02-10-2018
Gabi Has
Nu este medic/terapeut
Gabi Has
In august am cazut cu cainele pe un deal abrupt si mi-am blocat spatele. La spital mi s-a spus ca am scolioza lombara pentru sa imi strambasem coloana in momentul acela, insa desi le-am spus ca simt ca-i ceva in neregula si la bazin mi-au spus ca nu am nimic, am facut niste perfuzii si m-au trimis acasa. Nu m-au bagat prea tare in seama deoarece am 18 ani si "imi trece repede cu un tratament scurt". De atunci port corset pt coloana, iau calmante (Movalis) si folosesc Diclofenac gel. Dar mai mult ma deranjeaza bazinul si in special incheietura dintre el si femur. Merg foarte greu si incet, avand in vedere ca sunt inca la scoala trebuie sa stau 6-7 ore in scaun cand ma ridic ma lasa picioarele si imi pocnesc. Nu ma pot apleca sau intoarce deoarece ma injunghie in partea dreapta mai ales, si daca stau in pat durerea e constanta. Nu stiu ce intrebari sa-mi pun, mi s-a mutat bazinul intr-o parte? Mi s-a strambat odata cu coloana? Ar trebui sa merg la un ortoped? Ce calmante pot lua? O sa am probleme grave pe viitor?..
1 comentarii
0
12-01-2019, ora 10:21
G.Marius
Nu este medic/terapeut
G.Marius
Cum ești? Ai rezolvat ceva in legătură cu sănătatea ta?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: