Oboseala si Lipsa de apetit

11-07-2015
Codysrk
Nu este medic/terapeut
Codysrk
Salut !

Ma numesc Alex, si am 17 ani. De la un timp am inceput sa imi pierd apetitul fata de mancare, de aprox. 2 saptamani. Oboseala, tot asa, recent, insa pentru ea am o explicatie. De obicei, nu sunt prea bun prieten cu somnul, stand pana tarziu la calculator, si culcandu-ma dimineata (ca multi alti tineri din ziua de azi). Asta, la mine din pacate se incadreaza in culmea normalitati, de asemena consum foarte multe sucuri, energizante, etc. Nu prea beau apa de fel. De la un timp mi s-a reprosat de catre parinti ca s-ar putea sa am Hepatita B din cauza culorii urinei, si lipsei de apetit. Insa am cautat si am gasit ca nu poate fi luata decat prin trasnmitere genetica/sexuala sau prin sange. Ceea ce eu nu am experimentat.
Deci Hepatita a fost exclusa oarecum. Am sa ma duc joi-vineri la analize, urmatoarele zile sunt plecat si nu pot. Tin sa mentionez ca orele de somn care eu le pierdeam noaptea, de obicei erau recuperate ziua, rareori am pierdut ore de somn nerecuperate. De asemenea, am prieteni care stau mai mult ca mine nedormiti, insa nu prezinta simpotome de genu, poate din cauza organismului. Insa e ciudat, si sunt putin ingrijorat, deoarece sunt in ceata. Chiar nu stiu ce ar putea fi, sunt motive sa ma ingrijorez ? Poate fi doar ca mi-am dat programul peste cap ? (de obicei noaptea imi este foame). Sau poate fi si ceva mai sever ? Care sunt posibilitatile ?
Multumesc !
1 comentarii
0
13-07-2015, ora 23:31
lachriss
lachriss
Buna seara. Raspunsul il veti gasi dupa ce veti face analizele. Incercati sa faceti putina ordine in stilul dv de viata (nu mai pierdeti noptile, alimentati-va correct, beti apa in loc de sucuri, faceti miscare in aer liber)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.