Operație de polipi și micșorare amigdale

24-12-2017
Adinabadea
Nu este medic/terapeut
Adinabadea
Bună ziua! Acum 3 zile am operat copilul de 4 ani de polipi și micșorare amigdale. La externare ni s-a spus că nasul va fi înfundat și trebuie să punem 2pic. în fiecare nară/2ori pe zi de Bixtonim. Ieri ne-am trezit cu sânge picând din nas. Dna.dr.care ne-a operat a spus că sângerarea nu are legătură cu operația.Am oprit sângerarea și nu am mai pus picăturile, la recomandarea medicului. Acum are nasul foarte înfundat și respiră pe gură, așa că îl doare rău gâtul. Este normal să suflăm de pe nas muci vâscoși și verzui? Ce picături îi pot da sa respire normal? Vă mulțumim mult!
4 comentarii
0
25-12-2017, ora 17:23
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pentru desfundat nasul bixtonim picaturi sau sprey, curatam usor nasul prin suflat sau aspirat
dupa se pune Rinopanteina sprey
se da tarosin 3 tab pe zi
Copilul Nu consuma alimente fierbinti, in casa nu e mai cald de 22 grade
0
25-12-2017, ora 18:37
Adinabadea
Nu este medic/terapeut
Adinabadea
Mulțumesc mult! Am oprit Bixtonim și nu a mai sângerat deloc. Suflă nasul des. Este mult mai bine. Mai rămâne doar durerea in gât. Speram sa treacă toate. Mulțumim încă odată și Crăciun fericit!
0
19-01-2018, ora 15:17
Gsk63ams
Nu este medic/terapeut
Gsk63ams
Buna ziua in cursul zilei de ieri am operat fetița (3 ani si 4 luni) de polipi si extracție lichid din ambele urechi (otite seroasa). Este normal ca după mai bine de 24 de ore de la operatie sa.i curgă sânge din nas. Oare va mai trebui o altă intervenție pentru cauterizarea vaselor de sânge. Polipii au fost foarte mari începuse să crească spre urechi.
Astept cu interes răspunsul dvs.
0
20-01-2018, ora 13:01
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Nu e normal
Va intoarceti in clinica orl
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: