operatie vezica biliara

24-08-2009
vladv
Nu este medic/terapeut
vladv
Buna ziua,
Am suferit 3 interventii chirurgicale la stomac: prima de ulcer perforat, apoi de inlaturare infectie operatie si ultima de montare plasa abdominala. Va rog sa-mi precizati in ce conditii mi se poate face o noua operatie, si anume, colecistotecmie (laparoscopic sau clasic). ? Am fost diagnosticat recent de pietre la vezica biliara si trebuie sa rezolv aceasta problema. Multumesc
3 comentarii
0
24-08-2009, ora 13:11
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Pietrele la vezica biliara cat si la alte organe se inlatura cu eficienta si fara operatie.
Pentru acest lucru se folosesc in mod efectiv remedii homeopate pe care le primiti de la un medic homeopat cu experienta care practica homeopatia clasica.
Exista si remedii naturiste pt. astfel de afectiuni si care functioneaza pt. cine are randare si incredere.
0
09-10-2012, ora 13:20
delllia
Nu este medic/terapeut
delllia
cred ca ideala ar fi homeopatia psi aceea sub ingrijire si monitorizare atenta pentru ca sunteti operata de prea multe ori, la eventratie nu aveti voie sa va balonati iar metodele empirice cu unei si lamaie nu cred ca vor face bine la stomac dar, homeopatie, da, cred ca da, un medic va sti mai bine, homeopat.
0
10-10-2012, ora 16:42
musaraf
Identitate neconfirmată
musaraf
Buna ziua.
Colecistectomia se indica, in general, doar daca pietrele dau simptome (daca doare, aveti greata, ati facut inainte pancreatita etc.). Fara simptome se opereaza mai rar, doar daca exista riscuri de complicatii. Vorbiti cu medicul, dar in principiu nu ar trebui sa va operati daca pietrele nu va fac probleme.
Se poate face operatie laparoscopica chiar daca s-au facut inainte alte operatii (pentru ulcer).
Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Semne ce indică probleme cu fierea (vezica sau secreția biliară)
  • Colecistul mărit (vezica biliară mărită) - cauze și tratament
  • Durerea de colecist (cum doare vezica biliară)
  •