Pacient cu reflex de voma accentuat

07-10-2019
AndiPatrascu
Nu este medic/terapeut
AndiPatrascu
Salutare!
Subiectul este dedicat mai mult pacientilor decat medicilor stomatologi.
De fiecare data cand merg la stomatolog simt o frustrare uriasa pentru ca sunt un pacient cu un reflex de voma accentuat. Pana si o banala plomba pentru mine este un chin (dar si pentru stomatolog). Am reusit sa mi plombez niste dinti pozitionati mai in fata, dar am neaparat nevoie de un tratament de canal, asa ca nici nu ma gandesc sa apelez la stomatologii de pana acum, mai ales ca mi au spus sa caut pe altcineva pentru asta. Am incercat si inhalosedare, fara rezultat.
A mai experimentat cineva aceasta problema si a gasit vreun stomatolog care s a descurcat in conditiile pe care le am descris?
Multumesc
2 comentarii
0
08-10-2019, ora 11:50
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna ziua, exista si un tratament medicamentos care se poate administra cateva zile inainte de sedinta de stomatologie. Discutati cu medicul dumenevoastra posibilitatea de a incerca si varianta aceasta.
0
08-10-2019, ora 13:07
AndiPatrascu
Nu este medic/terapeut
AndiPatrascu
Multumesc pentru raspuns. Credeti ca anestezia intravenoasa poate fi o solutie?
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomanda un stomatolog sau cauta unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 7000 de cabinete si clinici de stomatologie din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor stomatologice, cititi recomandari, va puteti programa online.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.