Par gras

14-01-2016
TabacaruEmil
Nu este medic/terapeut
TabacaruEmil
Salut!Am si eu o problema cu grăsimea parului.La 2 zile trebuie sa ma spăl la cap pentru ca se îngrăşa foarte tare.Am problema asta de ani buni când eram mai mic (acum am 16 ani) ma spălam la o săptămana si acum vreo 3-4 ani incepeau sa scadă zilele, la 6, la 5, la 4 zile tot aşa pana am ajuns la doua zile si a doua zi e gras deja.Sampon am folosit pana acum head&sholuders sau nu ştiu sigur cum se scrie, dar in ultima vreme am folosit Gerovital anti cădere pentru ca începuse sa si cada dacă trăgeam mai tare si înainte puteam sa trag tare si nu cădea deloc, dar acum e mai bine in legătura cu căderea.Puteti sa imi daţi un nume de şampon naturist sau un tratament din ceva făcut in casa, aştept un răspuns.
7 comentarii
0
15-01-2016, ora 10:51
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Chelstop de la Plafar in combinatie cu sapun moale vegetal e si pt cadere si usuca si parul.
0
15-01-2016, ora 11:06
TabacaruEmil
Nu este medic/terapeut
TabacaruEmil
Si ce fel de săpun moale, tot de la Plafar iau?
0
15-01-2016, ora 11:13
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Da.
0
16-01-2016, ora 15:19
mir2211
Nu este medic/terapeut
mir2211
Clara, dar pentru caderea parului la femei ce ne recomanzi?
0
16-01-2016, ora 16:16
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
La fel. Eu insami am facut tratamentul asta. Dupa 3 spalari + dat cu solutia Chelstop nu mi-a mai cazut parul si mai iau si medicamente. Pe prospect scrie minim 4 spalari.

Unora care au folosit timp indelungat combinatia le-a crescut par nou. Sunt marturii pe net.

Pe prospect scrie ca daca folositi tratamentul asta naturist timp de 6 luni firele albe incep sa creasca la culoarea initiala. Cine are rabdare...
0
17-01-2016, ora 22:34
mir2211
Nu este medic/terapeut
mir2211
Multumesc mult Clara..esti o scumpa.urmaresc cu mult interes ce postezi!.mi au ramas in minte vorbele tale"Bolile psihice sunt un destin"..Sanatate multa iti doresc!
0
18-01-2016, ora 00:49
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Si eu iti doresc tie multa sanatate, draga mir ! Imprieteneste-te cu boala si multumeste-i lui Dumnezeu pentru tot, si pentru bune, si pentru rele. Stie El de ce. Vei simti ocrotirea lui si iti va fi mult mai usor sa porti totul. : *
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce părul meu se îngrașă așa de repede?
  • Tratamente pentru păr făcute acasă
  • Sfaturi pentru cei ce doresc să se radă în cap
  • Niveluri foarte mari de substanțe chimice regăsite în produsele de îngrijire a părului (studiu)
  •