Pata mica alba dureroasa

16-12-2017
rox148
Nu este medic/terapeut
rox148
Buna ziua ! Pe interiorul ambilor obraji in partea de sus paralel cu gingia de sus am doua excrescente pe care asa le am avut întotdeauna ! Cea din dreapta este mai pronunțată si de cateva zile ma deranja zona de parca imi muscasem obrazul ! In urma cu cateva zile 3-4 am observat un mic punct albicios care acum s a mai mărit putin este oval si parca înconjurat in jur rosu nu este iesit in afara ca un Cos pare plat dar tot ma deranjează si nu mai trece !!!!! Ce sa fac va rog ?! Poate fi ceva grav cancer oral sau altceva ? Multumesc
4 comentarii
0
17-12-2017, ora 11:34
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna ziua,
Acolo se afla canalele de iesire a salivei si da cateodata se pot infecta, inbolnavi. Va recomand un consult la un medic stomatolog cu specialitatea pe chirurgie BMF. Va asteptam!
O zi buna!
0
18-12-2017, ora 07:44
rox148
Nu este medic/terapeut
rox148
Nu poate fi o simpla aftă ? Încă nu am o săptămana de cand a apărut
0
18-12-2017, ora 07:46
rox148
Nu este medic/terapeut
rox148
Acum ma mai jenează foarte putin aproape insesizabil însă pata ovala albicioasă este tot acolo înconjurata de un cerc roșiatic
0
18-12-2017, ora 08:21
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna dimineata,
as vrea sa nu ma intelegeti gresit si samergeti la un consult de specialitate pentru ca este varianta cea mai sanatoasa pentru a elimina orice suspiciune si frica de vreo boala.
Bineinteles ca poate fi si o afta. Alegerea e a dumneavoastra daca veti merge sau nu. Nu putem da diagnostice fara sa vedem.
O zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: