pete rosii pe penis & usoara inflamatie a preputului

1048 comentarii 1 2 ..... 34 35
0
20-04-2014, ora 09:57
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Pentru a inlatura suspiciunile si sfaturile babesti este bine sa consultati:
- medicul urolog;
- medicul dermatolog.
0
29-04-2014, ora 14:43
andrei12
Nu este medic/terapeut
andrei12
Buna ziua! In urma cu vreo 8-9 zile a inceput sa ma usture penisul(fara sa am scurgeri). Am observat ca atunci cand trag preputul acesta este rosu, dar nu stiu daca acesta ma ustura sau capul penisului. Apoi am obervat ca pe capul penisului au aparut niste pete rosii mici, care nu dor la atingere. Acum usturimea aproape ca a disparut dar nu in totalitate. Penisul nu este sensibil la atingere. Am 18 ani si nu am intretinut contact sexual. Precizez ca inainte de aceasta problema am fost de cateva ori la bazinul de inot de unde banuiesc ca am luat vreo bacterie. Va rog sa imi recomandati ceva..Multumesc!
0
09-06-2014, ora 21:55
iuli05
Nu este medic/terapeut
iuli05
Buna ziua, dupa un contact sexual in care mi sa rupt prezervativu la aceiasi persoana de 2 ori, mi.au aparut niste bubite mici pe penis, dar a2a oara am dat cu apa de toaleta(parfum) pe penis, am aplicat advantan dar nu unguent ci crema timp de o saptamana dar nu au disparut, in a6a a7a zi incepusara sa fie mai putin dar azi nu am mai folosit advantan si mi.au aparut mai multe la loc, ce sa fac??..ma puteti ajuta?
0
05-07-2014, ora 19:58
Andreit21
Nu este medic/terapeut
Andreit21
In urma cu 3 zile mi-a aparut o pata rosie-maronie pe capul penisului, aceasta este insotita de o secretir frecventa destul de urat mirositoare, o durere la decalotare, alte pete mai micute alte zone ale capului si un preput uscat la nivelul capului.De asemenea cam jn aceeasi perioada a aparut o iritatie in jurul cavitatii anusului..sub forma de bubite care ustura si inteapa destul de tare, in functie de pozitia in care stau.Precizez ca nu am avut contact sexual in ultimele 3-4 luni..Credeti ca simptomele ar putea fi inrudite sau e o simpla coincidenta, ce credeti ca se intampla si cum ar trebui sa procedez?Va multumesc anticipat!
0
28-08-2014, ora 13:38
GIO73
Nu este medic/terapeut
GIO73
buna ziua, akm 3 zile prietena mea m-a zgaraiat din greseala cu inelul la preput si mi s-a dus pielea cam 1 cm si nu sthiu cu ce sa dau sa-mi treca. mie frica sa nu se infecteze...
0
13-09-2014, ora 15:28
cristian d.
Nu este medic/terapeut
cristian d.
buna ziua.V-as ruga sa imi dati si mie un sfat in problema ce o am.cu aproximativ 1 luna prietena a facut balanita candidozica si am luat si eu (semnele se vedeau si la mine, preput inflamat, bubite rosii, substanta albicioasa).a fost la cabinet si mi-a dat si mie tratament tinizol, fluconazol si crema macmiror complex.am urmat tratamentul si partial a trecut, dar dupa cateva zile au reaparut bubitele care nu ustura la atingere si inflamatia la preput, dar fara sustanta albicioasa miros sau altcev.bubitele sunt cateva, dar parca exista si o durere mica in interiorul capului penisului.am facut si analizele pt infectie urinara si a iesit totul bine.am facut spalaturi cu bicarbonat cateva zile, dar fara nici un rezultat.inainte de a merge la dermatolog, as mai putea incerca ceva crema? multumesc anticipat
0
21-09-2014, ora 14:16
cristian d.
Nu este medic/terapeut
cristian d.
nu mai raspunde nimeni pe aici?
0
21-09-2014, ora 14:29
Ioan Covaciu
Identitate neconfirmată
Ioan Covaciu
Stimate Cristian D. sper ca acest mesaj sa nu fie sters. Personal va recomand sa aplicati un remediu naturist 100% ce are mare efect in tratarea afectiunilor dermatologice.
Este vorba despre argiloterapie. In fapt dumneavoastra va trebui sa faceti impachetari cu cataplasma din argila a zonelor afectate. De asemenea prietena dumneavoastra va trebui sa aplice si ea cataplasme si sa faca bai active. Baile se fac cu apa calduta in care s-a dizolvat argila terapeutica.
Durata tratamentul este de 7-10 zile si va dura 2-3 mai mult dupa ce petele dispar iar pielea isi recapata aspectul natural.
0
17-10-2014, ora 16:18
eugen139
Nu este medic/terapeut
eugen139
Bunza ziua domnule doctor.Am 18 ani si mentionez ca acum 5 zile am avut contact sexual cu prietena mea si am folosit prezervativul majoritatea timpului dar am introdus si penisul fara pt 1 min de 2-3 ori in timpul actului sexual.Dupa ce am terminat pe capul penisului mi-au aparut niste punctulete mici si rosii la baza acestuia si pielea penisului era putin ranita adica se vedeau niste punctulete ca niste julituri.Pana in ziua de azi nu au trecut si sunt ingrijorat.Pe piele penisului au aparut si niste cojite mici albe deasupra ranilor... si tot pe piele mai inspre baza penisului este precum o pata rosie mai maricica putin.Mentionez ca de atunci nu am mai avut contact sexual decat doar 1 oral acum 3 zile.Tot odata iau si pastile Baraka pentru adulti pt imunitate, imi da mama ca e asistenta, dar nu i-am spus de aceasta problema pe care o am pentru ca imi este foarte rusine.Rog ajutor :)
0
18-12-2014, ora 11:08
myhay80
Nu este medic/terapeut
myhay80
Buna ziua mi-au aparut niste rani si Pete albicioase pe piele penisului..dimineata cand ma trezeam daca dadeam cu mana pe capul penisului se facea un fel de branza, , daca ma pot exprima ASA..

http://s24.postimg.org/hw1dxdk0l/20141218_102939.jpg

http://postimg.org/image/wrzx4yvf5


Am lasat o imagine jos sper ca este voie..

Va multumesc
0
22-12-2014, ora 21:18
Lucian Alex
Nu este medic/terapeut
Lucian Alex
Buna seara in urma cu doua zile mi.a aparut o inflamatie in zona preputului am fost la un medic si mi.a prescris o reteta cu oxacilina si aceclofen, a recomandat si ceaiul de pelin ca fiind un remediu bun.. ideea ca nu.mi trece de loc si se umfla pe zi ce trece din ce in ce mai rau, daca se poate va rog sa ma ajutati cu o informatie in legatura cu asta..
0
19-02-2015, ora 00:28
gabriel226
Nu este medic/terapeut
gabriel226
buna seara domnul Doctor va rog frumos sa ma ajutati cu un tratament..la capul penisului imediat sub el mio aparut o rana foarte subtire de jur impreujur, si am incercat sa ma spal dar ustura destul de tare incat sa nu pot uda, am incercat si cu sapun lichid si cu sapaun normal tot degeaba, rana e foarte subtire va rog daca doriti sa ma ajutati cu un sfat vas ramane vesnic indatorat, , va multumesc si va salut cu respect
0
19-02-2015, ora 17:25
raulvicianu
Nu este medic/terapeut
raulvicianu
Buna domnule doctor am 2 pete rosi pe capul penisului una mica cu diametru de 2 mm respectiv 5mm deasemenea am si pe piele pe la jumatatea penisului una cu diametru de 2 mm mentionez ca nu am mancarimi, usturaturi sau piele uscata nu ma deranjeaza decat vizual, am aplicat Tetraciclina de 3-4 ori dar fara nici un rezultat am citit sfaturile dumeavoastra si ati recomandat in aceste cazuri crema Advantan as putea folosi si eu ? Va multumesc
0
27-02-2015, ora 13:54
iulyk23
Nu este medic/terapeut
iulyk23
Buna ziua! Ca fiecare am si eu o problema. Mi-au aparut pe capul penisului niste puncte rosii si se tot inmultesc, deja a aparut de aproximartiv o saptamana primele puncte. Presupun ca are legatura cu problemele prietenei mele care are niste scurgeri galbui dupa ultimu contact(nu stie nici ea de la ce). La farmacie i s-a zis ca a capatat o bacterie de la mijloacele de transport in comun.
Ce as putea face sa scap de aceste puncte?
Multumesc!
0
10-04-2015, ora 15:48
sorinel12
Nu este medic/terapeut
sorinel12
Buna ziua dl.doctor.am o problema asemanatoare.prima data am avut in armata cand nu am avut un contact sexual...de rusine nu am fost la medic.inflamatia se manifesta prin mancarimi intense, niste punctuletze/brobanitze rosii multe foarte mici de cca 0, 5mm pe falus si pe langa si care creeau o pelicula alba.dupa ce mi-au trecut a ramas o pata rosie discreta de cca3mm/3mm pe partea stg a falusului.de atunci (9ani)am mai avut asa ceva acum 2 saptamani dupa contact sexual, dupa care am facut dush cam tarziu seara si cand am vazut 2-3 punctuletze si ca ma manca am urmat sfatul unui medic si am dat cu clotrimazol crema.simptomele au trecut in 3-5 zile.dupa aceste zile am facut iar dragoste o zii intreaga :D si dush tarziu si a 2 a zi au aparut mai multe pe falus si pe langa :( dau cu clotrimazol de 7 zile, mancarimea a disparut la fel si punctuletzele dar au ramas pete si mi-e teama sa nu fie permanente :(.ce imi recomandati?eu am si diabet
0
21-05-2015, ora 16:08
flaviu s
Nu este medic/terapeut
flaviu s
am si eu de ceva timp niste pete rosii (impreuna cu cojite albe si miros urat), care mai apareau, mai dispareau, am tot presupus ca este candida, pana mi-am luat inima in dinti si am fost la dermatolog, care mi-a dat de facut doua analize de secretie de sant, prima data nu mi-a iesit nimic, iar a doua oara mi-a iesit enterococcus spp. Mi s-a prescris Augmentin 7 zile de 2 ori pe zi plus unguent fucidin inainte de culcare.

Poate fi acest enterococc cauza acestor pete rosii
0
21-05-2015, ora 16:09
flaviu s
Nu este medic/terapeut
flaviu s
am uitat sa mentionez ca am terminat tratamentul si nu am scapat de aceste pete.
0
14-07-2015, ora 10:56
Bianca1808
Nu este medic/terapeut
Bianca1808
Buna ziua! Prietenul meu are o problema: capul penisului ii este rosu, il ustura, iar dim8ineata avea o usoara umflatura si ceva alb...asta i se intampla dupa actele sexuale. Ii puteti recomanda ceva? Va multumesc!
0
28-07-2015, ora 02:42
claudel1
Nu este medic/terapeut
claudel1
Buna ziua, am 26 de ani de ceva vreme mi-a aparut o pata rosiatica pe capul penisului cu, cateva bubite rosii contact sexual nu am avut de curand, m-am spalat cu bicarbonat am folosit si 3 zile unguent betadine dar nu dispar, mancarimi nu am doar ma ustura putin daca frec pata cu degetul ma spal zilnic ce ar putea fi ? La medic nu pot sa merg pentru ca nu sunt in tara !Ce crema sa folosesc ?
0
14-10-2015, ora 19:43
alexxtt
Nu este medic/terapeut
alexxtt
Buna ziua Dl doctor
am o intrebare referitor petelor rosii pe penis cu o usoara inflamtie pe pielea penisului aflata in interior ce pot aplica in aceasta regiune si inca ceva pe partea pielii penisului la decolare au aparut niste bubite de culoare rosii ce le pot face?
0
20-10-2015, ora 09:12
Seminte
Nu este medic/terapeut
Seminte
Buna ziua domnule doctor am 14 ani si am vrut sa va spun ca am o pata ce vine de sus de pe testicul pana jos sub 'oua' si e o am de ceva timp, nu ma mananca nu am nici-o problema dar ma deranjeaza pata aceea ca nu stiu de la ce e, e de culoare rosie si acopera toata suprafata oualelor, precizez sub ele !! https://www.google.ro/search?q=pete+rosii+pe+oua&espv=2&biw=1440&bih=799&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCQQsARqFQoTCIPsqJmz0MgCFcjXGgodPEMJeA#tbm=isch&q=pete+rosii+pe+testicul&imgrc=li3dz2qQEHswCM%3A

Nu sunt ale mele in poza dar am vrut sa va spun sa va uitati la acea linie din mijlocul lor de aceea culoare e pata si vine tot asa ca in imagine de sus pe acea linie...
0
22-10-2015, ora 09:46
nelutu1954
Nu este medic/terapeut
nelutu1954
buna ziua mi-au aparut pete rosii pe coroana glandului si putin la baza lui, va rog sa-mi prescrieti un tratament, am folosit advantan si nu trece, citeodata am si mincarimi
0
17-11-2015, ora 16:36
453645
Nu este medic/terapeut
453645
Buna am si eu o problema, 9 zile in urma am avut relatii neprotejate dupa cateva ore am simtit mincarime in partea stinga sup capusor, nam atras atentiea, peste citeva zile am mai avut odata, parca a trecut parca nu, in a 6 zi am mai intretinut o relatie neprotejata si am observat ca roseata sa extins pe piele sub capusor si jumate de capusor tot parca sunt niste micro bubite rosii, ma maninca si mie frica. Ce fac ajutatima va rog
0
17-06-2016, ora 11:41
aNONIM002
Nu este medic/terapeut
aNONIM002
Buna ziua am si eu o problema dupa ce mi-sa facut sex oral mi-a aparut o pata rosie pe partea superioara a penisului care ma ustura. Ce considerati ca ar trebui sa fac ?
0
18-06-2017, ora 12:53
floretin
Nu este medic/terapeut
floretin
Buna ziua, am o problema de cateva zile.
Capul penisului este uscat si meatul este usor inflamat si ustura la atingere. Actul sexual este dureros si ejaculez destul de repede.
Mentionez ca am 25 de ani si inainte de acest incident aveam o viata sexuala regulata si normala. Ce as putea sa fac ca sa depasesc aceasta problema ?
0
28-11-2017, ora 02:50
Alexandru20092003
Nu este medic/terapeut
Alexandru20092003
Buna ziua, in urma cu vre.o saptamana sau 4-5 zile mi.a aparut o pata rosie pe partea dreapta a penisului si multe bubite rosi pe partea stanga dar sunt foarte micute, de abea ca le observi si am facut dus si dupa dus am observat ca mi.a iesit multa branza dar nu din interiorul canalului ci cred ca era pe pielita din interior, mai am si mancarimi si cred ca este din cauza ca m.am masturbat inainte, am 14 ani. Sa stiti ca am facut si dupa dus in fiecare zi si m.am spalat acolo dar degeaba ca, cand merg la baie si dau capul jos am branza si este rosu aproximativ tot capu. Va rog frumos sa imi raspundeti la mesaj si sa imi spuneti ce ar trebui sa fac, multumesc mult
0
29-01-2018, ora 08:55
Tyler18
Nu este medic/terapeut
Tyler18
Buna ziua ! Domnule Doctor Mihalache, nu de multa vreme (3-4 zile ) mi-au apărut sub forma unei iritații niste pete mici roși, sunt cu prietena mea de un an, având relații sexuale neprotejate in mare parte si când se ivea si protejate este pentru prima data cand mi-au apărut așa, iar prietena mea nu prezinta nici un simptom de mâncărime sau usturime in zona intima.
Dar pana sa îmi apăra am administrat un antibiotic: amoksiklav 1000mg si ca pansament: omeran 20mg, de la acest antibiotic să-mi fi apărut? Va rog sa ma ajutați !!
0
16-08-2018, ora 01:46
LydyaDeea
Nu este medic/terapeut
LydyaDeea
Bună seara.Baietelului meu în vârstă de 6 ani jumate i s-a umflat penisul, S-a înroșit și îl doare.Este umflat doar pe o parte, I-am pus compresie cu rivanol, până mergem la medicul pediatru.Mai mult de atât ce aș putea sa-i mai fac? Un sfat? Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns
1048 comentarii 1 2 ..... 34 35

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •