pete rosii.pe tot corpul

05-02-2014
violgnic1
Nu este medic/terapeut
violgnic1
sotul meu cand bea(el bea in fiecare zi, cel putin 2l de bere) si desi ii zic ca are o problema destul de grava, el bineinteles nu ma crede..si mai ales cand e si obosit sau e infrigurat dupa o zi de munca, se inroseste intai cu pete marunte de un rosu inchis spre visiniu inchis, de la nivelul fetei, initial, spre torace, cateodata si pe picioare.
nu vrea sa accepte nici un fel de tratament...nu stiu cum sa il fac sa dimunuieze, in prima faza, doza apoi sa il fac sa se lase de bautura.e o lupta ca si cu morile de vant dar eu inca sper ca pot sa il readuc pe calea cea buna...avem doua fete pe care trebuie sa le crestem frumos si sa le oferim un camin si o FAMILIE...el e cel mai bun om daca nu depaseste limita de bautura.daca este cineva in masura sa ma ajute astept mesajele dvs.multumesc anticipat
1 comentarii
0
01-04-2014, ora 17:08
Psiholog Camelia Ioanas
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Camelia Ioanas
Buna ziua,
Problema este a sotului dumneavoastra in mai mare masura decit a dumneavoastra. In ce masura este dumnealui constient ca are o problema?
Petele pot fi o alergie la insusi alcoolul consumat. Insa este nevoie de investigatii medicale pentru a sti sigur.
Au trecut deja 2 luni de cind ati scris aici. S-a schimbat ceva?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •