pierderea urinei

29-12-2009
laura91
Nu este medic/terapeut
laura91
Buna seara. In speranta ca puteti citi si mesajul nostru va prezint situatia sotului. Este in varsta de 52 de ani si recent a suferit a doua operatie de hernie de disc. El spune ca de la ultima interventie chirurgicala simte ca pierde urina...Nu f mult dar suficient cat sa deranjeze si sa-i ude lenjeria intima. De asemenea simte ca au aparut probleme si cu erectia. Inainte de aceasta totul era foarte bine si se simtea, , ok"...Dvs. ce credeti ca poate fi? ce credeti ca s-a intamplat? Ce ne sfatuiti in acest caz?...In speranta unui raspuns...va dorim multa sanatate si multumim anticipat...Laura
3 comentarii
0
29-12-2009, ora 09:04
dr.emanuel
Nu este medic/terapeut
dr.emanuel
Buna dimineata!
Este posibil sa fie o sechela postoperatorie, dar este posibil si sa fie o coincidenta, respectiv sa fi aparut o problema cu prostata. Sa mearga si la un consult la urologie. In functie de ce-i spune urologul se va stabili conduita ulterioara.
Sanatate!
0
29-12-2009, ora 21:12
laura91
Nu este medic/terapeut
laura91
Va multumesc pentru raspunsul promt, ne-ati fost de ajutor. Nu locuim in tara, dar vom contacta cat mai repede posibil un medic neurolog...Un AN NOU fericit ! Laura... :)
0
29-12-2009, ora 21:19
dr.emanuel
Nu este medic/terapeut
dr.emanuel
si un UROLOG!
La multi ani!
Adaugă un comentariu / răspuns

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.