pietre la rinichi: 5-6

14-12-2011
maro
Nu este medic/terapeut
maro
buna, am 5-6 pietre la rinichiul drept cuprinse intre 3 si 7 mm. as vrea niste sfaturi, cum sa le elimin, ce tratamente naturiste as putea lua.va multumesc anticipat
8 comentarii
0
14-12-2011, ora 21:43
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,
solutia...
prin bombadarea acestor pietre...scriu asta pt. ca, DEJA peste 5 mm..trebuie bombardate,
Citeste pe Google si afla, ca bombardarea este noninvaziva, dureaza 15 minute, vii si pleci pe picioarele tale.
Preventiv este nevoie de un examen sumar de urina.
Sanatate,
0
30-12-2011, ora 22:55
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
In principiu ar trebui sa se elimine de la sine in timp, tu doar ai grija sa te hidratezi foarte bine in fiecare zi, de preferinta cu apa (nu ceaiuri diuretice, alcool, cafea si orice iti provoaca spasme la nivelul rinichilor). Ar fi indicat sa iei No-spa o perioada, vezi cum te sfatuieste medicul de familie sa-l iei (nu e naturist, dar mie mi-a fost foarte bun cand am avut aceeasi problema).

Multa sanatate si un An Nou fericit!
0
31-12-2011, ora 15:39
maro
Nu este medic/terapeut
maro
multumesc pt sfaturi
0
22-01-2012, ora 19:51
elenastancu66
Nu este medic/terapeut
elenastancu66
Am avut 3 pe stangul 2 pe dreptul...4 -7 mm.am luat KELLAGON 3 flacoane.la indicatiile medicului...s-au zobit si au iesit cu...radacina de patrunjel 500 grame in 3 litri de apa..se fierbe pana ramane 2 litri, se scoate radacina si se pune din nou in 2 litri de apa care se fierbe pana ramane 1 litru, , cele 2 lichde se amesteca si se bea 3 cani pe zi...3 sau 4 zile.Asa am reusit eu...dar nu va recomand KELLAGON.pentru ca mi-a demineralizat sistemul osos...deci efectele secundare sant mult mai periculoase.am avut probleme cu dantura din cauza acesti medicament si am avut si hemoragie digestiva.nu scria niciunde ca ar avea un efect advers...mi s-a spus ca este un medicament nou pe piata.deci...nu il recomand.sper sa va folosesca...numai bine
0
24-01-2012, ora 19:30
maro
Nu este medic/terapeut
maro
multumesc mult. m-ai am o intrebare: ati luat acest amestec doar 3-4 zile si ati eliminat pietrele ?si nu mai aveti pietre acum? va rog mult sa-mi raspundeti.cu toate ca iau acum cistone as incerca si acest amestec.
0
25-01-2012, ora 07:57
elenastancu66
Nu este medic/terapeut
elenastancu66
pentru


maro procedeul e destul de usor...bei doar lichidul care ramane dupa fierbere dar inainte de a cantari radacina trebuie curatata deci 500 grame curatata si incearca sa o cumperi de la piata de la taranisi sa o fierbi corect.Icearca si nu vei regreta.dupa ce termini lichidul sa bei apa pe fiecare zi 2=3 litri si sa iei un no spa dimineata si unul seara ajuta la eliminare prin largirea artterelor pe unde ies pietrele, , , bafta
0
25-01-2012, ora 10:26
maro
Nu este medic/terapeut
maro
multumesc mult pt raspuns o sa incerc si eu si o sa va zic rezultatele, sa va dea Dumnezeu sanatate
0
06-02-2012, ora 15:23
Olgutzas
Nu este medic/terapeut
Olgutzas
Poti incerca si cu URALYT-U daca ai calculi de acid uric. Esta foarte eficient. Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Alergarea la maraton poate provoca insuficiența renală acută
  • Cum ne putem distruge rinichii
  • Calculi urinari - reguli de alimentație și hidratare
  • Cum pot fi eliminate pietrele la rinichi
  • Obiceiuri nocive pentru rinichi și cum îți poți proteja rinichii
  • Schimbările climatice vor influența incidența cazurilor diagnosticate de pietre la rinichi
  • Verificarea rinichilor - analize, teste și investigații (explicare rezultate rinichi)
  •