Pilula uitata dupa cele 7 zile de pauza
Buna seara,
Dupa pauza de 7 zile am uitat sa incep noua folie.Practic in loc sa incep in a 8-a zi am luat-o pe cea uitata in ziua a 9-a.Adica pastila de Duminica am luat-o Luni dimineata cand mi-am adus aminte.Cum se procedeaza?In ziua de luni mai iau una seara cand luam de obicei pilula?Pilulele sunt Belara si in prospect nu se mentioneaza nimic despre asta.Multumesc
Dupa pauza de 7 zile am uitat sa incep noua folie.Practic in loc sa incep in a 8-a zi am luat-o pe cea uitata in ziua a 9-a.Adica pastila de Duminica am luat-o Luni dimineata cand mi-am adus aminte.Cum se procedeaza?In ziua de luni mai iau una seara cand luam de obicei pilula?Pilulele sunt Belara si in prospect nu se mentioneaza nimic despre asta.Multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3uitat 3 pastile in a 2-a saptamana
- 6Am uitat sa iau pastila, sunt sanse sa raman insarcinata?
- 4am uitat 2 pilule! urgent!
- 4am uitat o pastila
- 8am uitat sa iau 2 pastile
- 1pilula uitata si raceala
- 8sarcina cu anticonceptionale???
- 3am uitat o pastila anticonceptionala
- 3am uitat sa iau pilula, o pot lua a 2 a zi impreuna cu cealalta?
- 1pilula uitata 40 minute
- 0am uitat 2 pastile
- 2am uitat pastila yasmine mai putin de 12 ore
- 10o pastila minus
- 0am uitat pastila 7 din blisterul yasmin
- 0Nu am luat ultimele 2 pastile din folie
- 0Mercilon uitat
- 6Întârziere pastila după cele 7 zile de pauza
- 0Luna 5 saptamana 2 logest 2 pilule uitate
- 0Logest uitat
Mai multe informații despre: pilula contraceptiva uitata
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
