Plomba dentara.

07-08-2018
IonMunteanu23
Nu este medic/terapeut
IonMunteanu23
Buna seara,
Medicul dentist mi-a pus ieri o plomba dupa ce a scapat de carie.Medicul dentist este priceput si mi-a pus si mai demult plombe.Problema este ca atunci cand ating cu limba plomba parca are o altfel de atingere si materie, ca cealalta plomba care mi-a pus-o tot ea.Plomba parca nu se aseamana cu materia unui dinte adevarat.
Materialul este dupa idee destul de bun, cum clinica este una din cele mai bune din oras si pretul materialului este de circa 200 roni doar pentru o plomba.Vreau sa stiu daca trebuie sa astept ca sa apara aceea senzatie la atingere ca la un dinte normal(sau plomba veche) sau a facut ceva gresit dentistul?
Multumesc anticipat pentru ajutor.
3 comentarii
1
08-08-2018, ora 08:15
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna dimineata,
Exista materiale compozite care au un aspect uscat si nevoie de o saptamana pentru a se hidrata. Dupa aceasta perioada vor deveni lucioase la fel ca dintele.
0
08-08-2018, ora 16:32
IonMunteanu23
Nu este medic/terapeut
IonMunteanu23
Mersi multe pentru ajutor.
0
14-08-2018, ora 09:19
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna ziua,
si de asemenea daca tot nu simtiti bine mergeti inapoi la clinica sa va mai lustruiasca plomba cu ce au acolo pentru finisat materiale compozite.
O zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: