Plomba, durere de dinti

20-10-2011
Hera Denisa
Nu este medic/terapeut
Hera Denisa
Buna ziua! As avea nevoie de putin ajutor... in vara am fost la stomatolog pt. plombarea unui dinte. L-a plombat si a spus ca va fi ok. Prin septembriea am inceput sa am dureri cand consumam alimente reci sau calde. Am crezut ca e ceva normal, dar in urma cu 2 saptamani a inceput sa ma doara foarte tare :( Ma doare incontinuu chiar si daca nu consum alimente reci, a inceput sa ma doara cand beau apa la o temperatura normala... Am uitat sa precizez, cateodata apar si sangerari Ce ar trebui sa fac? Din ce cauza este? ce credeti ca ii va face dintelui? Multumesc. :)
4 comentarii
0
20-10-2011, ora 16:34
andra555
Nu este medic/terapeut
andra555
pey evita alimentele mai reci sau cele dulci pt k nu fac niki un bn dintelui.si cred k ar trebui totusi sa te duci la un stomatolog sa te vada din nou daca spui k nu te simti ok...app.stii cumva cum pot pne o intrb pe forum pls
0
20-10-2011, ora 17:32
Hera Denisa
Nu este medic/terapeut
Hera Denisa
Auuu... ma doare f. tare ajutati-ma va rog. Multumesc :)
0
20-10-2011, ora 20:15
Dr. Sas Adina
Stomatologie, Cluj-Napoca
Dr. Sas Adina
Mergeti la doctor, cel mai probabil este o pulpita ( o inflamatie a nervului) si va trebui facuta in acest caz o pulpectomie (se scoate nervul). Fara o vizita la doctor, durerea nu va ceda, dimpotriva se va accentua
0
20-10-2011, ora 20:20
Hera Denisa
Nu este medic/terapeut
Hera Denisa
Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce doare locul extracției?
  • Soluții pentru calmarea durerilor de dinți
  • Plombele din amalgam/metalice trebuie schimbate?
  •