Pneumonie - am rămas cu o durere de plămâni destul de deranjanta și o dificultate la respirare

22-03-2020
Andreea_G2001
Nu este medic/terapeut
Andreea_G2001
Buna seara, acum 3 săptămâni am făcut o viroza (acesta a fost diagnosticul inițial) dar cum după 3-4 zile s-au agravat simptomele, am fost la pneumolog. M-a ascultat la plamani și a zis că nu e pneumonie (nu am tusit, nu am avut febră, doar transpiram foarte mult noaptea) dar în urma unui rx mi-a zis că pare a fi totuși pneumonie și mi-a dat tratament cu Xifia 10 zile. Am terminat tratamentul și nu mai transpir noaptea, dar am rămas cu o durere de plămâni destul de deranjanta și o dificultate la respirare. Având în vedere situația epidemica actuala, nu as merge la spital (am și un bebe de 4 luni și vreau sa evit orice pericol) dar mă și preocupă durerea și apneea. Ce as putea sa fac? Mulțumesc frumos pentru răspunsuri.
1 comentarii
0
26-03-2020, ora 22:08
Cristy2000
Nu este medic/terapeut
Cristy2000
Dar se aude ceva din plămâni in momentul in care respiri sau inspiri adică un hârâit sau respirație șuierătoare.
Adaugă un comentariu / răspuns

03-03-2020, ora 11:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Grintuss
Grintuss - Remediul pentru tusea seacă și cea tusea productivă într-un singur produs
Un produs care modulează tusea, fără a o suprima, și care acționează protejând mucoasa, calmând iritația și favorizând eliminarea mucusului. Efect rapid asupra simptomului, dar acționând în același timp și asupra cauzei: iritația mucoasei provocată de agenții infecțioși, dar și a agenților iritanți precum fumul, smogul, praful. Detalii aici

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.