poate fi tiroida?

06-01-2008
carola
Nu este medic/terapeut
carola
am ajuns s scriu la toate sectiunile de pe forum,.Sunt tare disperata.in urma cu o luna mi-a fost rau, stare de lesin, palpitatii am fost la urgenta mi s-a spus atac de panica.Mi-am facut analize, hematologie, biochimie, examen complet urina, T4, TSH, T3 toate au avut valori normale.Mi-am facut chiar si tomografie rez il voi primi azi.Mentionez ca am luat pastile de slabit METABOL contine crom si iod.Am incetat sa le mai iau, dar dupa cateva sapt. am inceput sa le iau din nou vazandu-se rezultate.Vreau sa va spun ca de vreao sapt.a inceput cu dureri de cap atunci am incetat sa le mai iau.De o saptamana mi-e tare rau simt ca ma sufoc, nu am aer, palpitatii la inima, tremur, inclestarea maxilarului, limba amortita si am in gat acea senzatie ca atunci cand ai emotii.Toti medicii pun diagnostic atac de panica dar senzatia de muschii gatului si a limbii contarctatii o simt mai tot timpul parca nici nu pot vorbi. sincer ajung sa fiu intradevar panicata si sa nu pot dormi din aceasta cauza gandindu-ma la ce e mai rau.Va rog ajutati-ma nu mai stiu incotro sa ma indrept?
1 comentarii
0
15-01-2008, ora 00:00
marinaalina
Identitate neconfirmată
marinaalina
Daca TSHT$ sint normale si nici la tomografie nu s-a vazut nimic inseaman ca tiroida e ok.Si mai mult ca sigur au dreptate medicii ce te-au vazut ca faci un atac de panica.Poti incerca sa faci un tratament allopat cu un coaxil(in nici-un caz xanax care da si dependenta si un antidepresiv, nu un anxiolitic.Poti apela si la un tratament homeopat.daca vrei detalii scrie-mi -*


(*modificat de administrator)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum recunoști atacul de panică?
  • Arsenicul din pește și fructele de mare ar putea afecta sănătatea tiroidei
  • Fumatul și patologia tiroidiană
  • Semne că ai putea sa leșini
  • Semne că ai putea avea probleme cu tiroida
  • Cauzele leșinului și ce se întâmplă în organismul nostru când leșinăm
  • De ce unele persoane leșină mai ușor decât altele
  • Analize pentru tiroidă – indicații, explicații și diagnostic de laborator
  • Sincopele cauzate de tulburările de ritm ar putea fi prevenite
  •