poate sa ma ajute cineva? hemoroizi

28-11-2008
ALY_VALI
Nu este medic/terapeut
ALY_VALI
BUNA ZIUA AM SI EU O PROBLEMA de cate ori ma duceam la wc ma ustura ingrozitor ma gandeam ca din cauza ca mancam usturat dar nu era asa si pana intro zi am pus mana si mam uitat si acolo este parti de piele luata ca si cum mam julit si se vedea ca o rana am dat cu unguient etc la ceva timp mai tare acuma mia aparut acolo ca o alunita da marimea unei boabe de fasole cam asa nu este afara alunita si nici inauntru si la baza cand ma ster e dezastru scz va rog incerc sa vb sa ma intelegeti si nu stiu cu ce sa ma mai dau si ce este aia? ce am ? va roggggggg ms. am si o poza facuta de am putut sa vad ce este acolo mai bine.
6 comentarii
0
29-11-2008, ora 06:08
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Mergi la medicul de familie si cere o trimitere la chirurgie. Cred ca sunt hemoroizi pentru care ai nevoie de tratament.Pana marti cauta sa nu mananci condimentat si sa nu te constipi.Numai bine!
0
29-11-2008, ora 11:20
ALY_VALI
Nu este medic/terapeut
ALY_VALI
am folosit proctolog si proctosan cam 7 luni si degeaba nici o schimbare si sunt asa de cati va ani ca am tot zis ca e de la mancare etc.
0
29-11-2008, ora 11:21
ALY_VALI
Nu este medic/terapeut
ALY_VALI
nu am cum sa ajung la doctor unde sunt eu nu se poate asa ca va rog sa ma ajutai va rog ms.
0
29-11-2008, ora 12:06
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ai fost deci diagnosticat cu hemoroizi?Probabil ca ti-au dat tratament si ti-au spus ca trebuie sa respecti un regim alimentar.Detralex ai luat? Incearca si cu remedii naturiste si daca dupa cateva luni nu-ti trec si tot te deranjeaza, apeleaza la un chirurg.
0
29-11-2008, ora 22:23
ALY_VALI
Nu este medic/terapeut
ALY_VALI
multumesc foarte mult ptr ajutor
0
30-11-2008, ora 14:33
ALY_VALI
Nu este medic/terapeut
ALY_VALI
nu am gasit nici o poza.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce sunt hemoroizii, de ce apar și alte întrebări frecvente despre hemoroizi
  • Hemoroizii se pot vindeca spontan (fără tratament)?
  • Sunt cremele pentru hemoroizi eficiente?
  •