Posibil chist dentar

06-03-2018
korynna
Nu este medic/terapeut
korynna
Buna, tatal meu a facut niste extractii prin noiembrie-decembrie, problema este sus unde a fost caninul pe dreapta, a ramas o umflatura in gingie care doare, dar doare si in os pana la frunte si ochi. Cand a facut radiografia i-a zis cel de acolo ca poate fii un chist dentar si trebuie operatie fiind aproape de sinus. Aceasta sa fie problema sau este altceva? Atasez ambele radiografii, si inainte de extractii si dupa.
Multumesc frumos.

http://oi67.tinypic.com/dzasdd.jpg
http://oi64.tinypic.com/14w6jqh.jpg
3 comentarii
1
06-03-2018, ora 21:12
Dr. A I
Dr. A I
Buna seara, personal radiografia mi se pare slaba. In special considerand posibilele probleme.

V-as sugera refacerea ei mai intai (centrele mari le pot da si pe email daca doriti si calitatea este buna) si
apoi consultul la un specialist pentru diagnostic.
1
06-03-2018, ora 21:53
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna seara,
Pe radiografia de control nu se vede foarte clar ca ar fi un chist, pentru un diagnostic de certitudine va recomand sa faceti o tomografie computerizata.
0
06-03-2018, ora 22:09
korynna
Nu este medic/terapeut
korynna
Multumesc frumos pt raspunsuri!
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul