Pot rămîne infertila?

04-01-2019
ana876
Nu este medic/terapeut
ana876
Buna ziua, sunt intr-o situatie destul de complicată, imi e si rusine sa spun însă asta sa întîmplat. Am făcut un avort acum 6 luni pentru ca părinții mei nu au fost de acord cu sarcina( in sinea mea mi-aș fi dorit acel copil )însă asta sa întîmplat. Acuma sunt însărcinată din nou, mi se pare foarte ciudat, pentru ca sa întîmplat din lichidul preejeculator, el nu a ejeculat. Nistiu cum sar sa întîmplat. Numi doresc aceasta sarcina si vreau sa fac avort. Am 22 de ani si imi este frica ca in urma acestor avorturi sa rămîn infantilă. Numi doresc sarcina pentru ca nu mai sunt impreuna cu bărbatul si nici nu vreau sa fiu cu el. Sa întîmplat din iresponsabilitatea mea.
3 comentarii
0
05-01-2019, ora 03:43
Gizel
Nu este medic/terapeut
Gizel
Buna.
Avortul=crimă.
Dacă îți era atât de frica de asta, te protejai. Atâta timp cât nu te protejezi, poti rămâne însărcinată.
Daca niciodată nu te vei proteja, de fiecare data vei apela la avort? Pe langa faptul că există posibilitatea sa nu mai poți avea copii, îți pui TU ție viața în pericol!!!
Merita oare pentru câteva momentele de plăcere să plătești un preț atât de scump? Sa nu mai vorbim de BTS.
P.s. Ar trebui sa fii puțin mai atenta când îți alegi partenerii!
(Sper sa nu deranjeze tare acest mesaj! )
0
05-01-2019, ora 10:59
ana876
Nu este medic/terapeut
ana876
Imi era frica si inca imi este, eu credeam ca daca ni ejeculeaza atunci nici nu rămîi însărcinată, lipsa de informare probabil. Dar eu nu vreau sa mai fac avorturi, am vazut unul si deja stiu ce inseamna, vreau sa nu mai fiu cu acest bărbat și sami traiesc o viata noua in care voi fi mult mai responsabilă
0
10-01-2019, ora 18:23
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna seara,

in lichidul seminal (pre ejaculare) exista spermatozoizi, va recomandam in viitor sa consultati si un medic specializat in contraceptie pentru a allege o metoda contraceptive potrivita pentru dvs,

O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Avortul recurent

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.