prietenul meu are de ceva timp niste negii pe partea stanga..

04-04-2011
elena2341
Nu este medic/terapeut
elena2341
buna ziua prietenul meu are de ceva timp niste negii sauu nu stiu parka e o carne crescuta pe partea stanga a penisului el zice k sa taiat in timpul epilatului sii ca de atunci sa infectat darr nu stiu ce sa cred va rog ajutatima ca el a spus k a inceput sal cam jeneze VA MULTUMESC
6 comentarii
0
04-04-2011, ora 22:39
verticala
Nu este medic/terapeut
verticala
este HPV o boala cu transmitere sexuala care poate sa dea cancer de col uterin. cum este foarte probabil sa fi luat si tu, urgent la medic pentru analize

succes
0
05-04-2011, ora 00:29
Psiholog Ioana Panculescu
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Ioana Panculescu
Trebuie sa mearga la dermatolog Probabil ca o sa-i dea condilyne( o solutie) sau o sa i le cauterizeze
Tu trebuie sa mergi sa faci analize si la gineco Nu toate tuplinile de HpV dau cancer
0
05-04-2011, ora 11:11
cioco90
Nu este medic/terapeut
cioco90
de ceva vreme am scurgeri vaginale si niste mankrimi nu foarte puternice dar dese...si nu stiu ce sa fac la medic nu ma duc ca imi erusine..ce as putea sa folosesc...va rog spuneti-mi
0
05-04-2011, ora 11:15
cioco90
Nu este medic/terapeut
cioco90
o prietena de-a mea are hemoroizi de 2 sau 3 ani nu sangereaza are doar dureri la nivelul anusului si burta...se poate face ceva fara operatie ce sa foloseasca...e dureros si nu stie ce sa mai faca...ca simptome se imbaloneaza are dureri si are scaunuri greu de facut..
0
05-04-2011, ora 22:33
elena2341
Nu este medic/terapeut
elena2341
daaa dar el spune k sa taiat k lama de ras nu stiu ce sa mai cred
0
29-04-2018, ora 00:14
Adela96
Nu este medic/terapeut
Adela96
Buna! Prietenului meu i-au iesit in zona penisului mici bubite. Am fost la medic si i s-a spus ca are virusul HPV. I s-a dat sa foloseasca Condyline si de atunci i s-a inrosit pielea in zona penisului, am fost din nou la medic si i-a dat sa ia Betadine in combinatie cu o crema, Fucidin. De cand a luat Betadine si Fucidin e mai rau. Nu i-a trecut deloc, e mai rosu si in plus i-au aparut niste puncte galbene, ca niste puroi.
Va rog sa-mi spuneti si mie cum anume sa procedeze. Sa mai continue tratamentul?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici