neg intre testicule si anus

08-02-2007
alinastamate
Nu este medic/terapeut
alinastamate
buna ziua,
de vreo 2 ani i-a iesit sotului meu intre testicole si anus un neg, doar unul singur care nu doare nu deranjeaza. chiar la inceput am cerut opinia unui cadru medical care ne-a spus ca e probabil un semn (sotul meu are multe semne din nastere mai proeminente) sa nu-l bazaie si daca nu il deranjeaza e ok. oricum mergem la derma dar as vrea sa stiu ce credeti ca ar putea fi, tinand cont ca e doar unul singul si mie nu imi mai pare a semn si pare a fi un neg. alte simptome nu are. multumesc anticipat
4 comentarii
0
08-02-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Poate fi un molluscum pendulum, o vegetatie veneriana sau un alt tip de tumora benigna. Pentru a sti exact ce este, dupa excizie, ar fi indicat un examen anatomopatologic.
0
13-12-2010, ora 19:15
gheorghiucristina
Nu este medic/terapeut
gheorghiucristina
Pot fi de condiloame acuminate date de papilomavirus. Se transmit pe cale sexuala. Un dermato-venerolog va va lumina.
Succes
0
15-12-2010, ora 19:23
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Condiloamele acuminate, vegetatiile veneriene si negii genitali sunt acelasi lucru !!
0
16-12-2010, ora 09:24
gheorghiucristina
Nu este medic/terapeut
gheorghiucristina
Stiu, nici nu am spus ca nu ar fi.
Adaugă un comentariu / răspuns

04-09-2020, ora 14:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Masca Respiratorie KN95

Evită măștile neconforme
Masca KN95 de la Manasana a fost evaluată și testată de peste 50 de medici, poze și concluziile acestora le găsești aici.

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.