mi-au aparut in zona genitala niste negi care dispar in urma tratamentului si reapar

01-02-2015
deeutza27
Nu este medic/terapeut
deeutza27
Buna. Asi vrea sa va povestesc pe scurt ce problema am! In luna octombrie mi-au aparut in zona genitala niste negi dupa care am mers la un medic ginecolog si am aflat ca sunt infectata cu acest virus chinuitor hpv. Dupa ce mi-a facut testul papanicolau mi-a prescris niste ovule si solutia condyline. Dupa ce am urmat acest tratament mi-au disparut negii in totalitate dar din pacate dupa 2 saptamani mi-au aparut din nou negii. Si de atunci tot asa sunt cand imi apar pun condyline si le usca si dupa 2 sapt apar din nou. Asi dori un sfat ce asi putea face ca sa nu imi mai apara de loc pt ca sunt in calea disperarii!?
8 comentarii
0
03-02-2015, ora 17:54
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ati luat virusul HPV cu negi de undeva, chiar daca persoana nu avea negi vizibil. Virusul HPV este cantonat la nivelul pielii, in general in zona inghinala, si se ia prin frecare, chiar daca ati utilizat prezervativ, chiar daca ati facut doar petting de curand sau cu mult timp in urma.

Aveti grija ca este transmisibil. Negii se formeaza si dispar prin ardere dar apoi revin. Sunt cazuri carora dupa cativa ani le-a trecut dar virusul nu dispare din corp. Nu exista inca tratament care sa il elimine complet. Sa nu foloseasca nimeni prosoapele cu care va stergeti dv. Sa mergeti la plafar si sa va recomande vanzatoarea ce produse are pentru cresterea imunitatii. Va alegeti ce credeti ca puteti lua. Astfel ajutati organismul sa lupte si probabil ca negii vor aparea mai rar, pentru ca apoi sa nu mai apara.
0
03-02-2015, ora 18:01
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Documentar american tradus despre Virusul HPV
-*

(*modificat de admin)
0
04-02-2015, ora 00:16
deeutza27
Nu este medic/terapeut
deeutza27
Multumesc frumos pt sfat. Dar am o nedumerire...daca eu nu scap niciodata de negi cum o sa pot face si un bebe pt ca ador copii si asi vrea sa am si eu la randul meu.
0
05-02-2015, ora 13:27
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cred ca prin cezariana.
Am vazut un documentar in care copilul a iesit cu negi pe fatza.
Problema este daca sotul va accepta sa ia boala de la dv. Pentru ca este transmisibila.
0
06-02-2015, ora 06:34
h1n1
Nu este medic/terapeut
h1n1
Deutza, pt negii din exterior cea mai eficienta metoda este electrocauterizarea iar la interior (daca e cazul) podofilina.Pentru cresterea imunitatii se recomanda isoprinosine in cazul infectiei cu HPV.Tratamentele respective aplicate corect(de mai multe ori daca e cazul) vor rezolva problema definitiv.
0
06-02-2015, ora 10:01
deeutza27
Nu este medic/terapeut
deeutza27
Multumesc frumos pt sfat! Pt intarirea imunitatii am incercat cu tinctura de propolis dar din cate vad nu are nici un rezultat. Iar isoprinosinul doar la recomandarea medicului se poate lua? Medicul meu nu mi-a prescris nimic pt imunitate. Sunt in calea disperarii nu mai stiu ce sa fac ca sa imi treaca definitiv, de 6 luni tot probleme am ba imi dispar ba imi apar.
0
06-02-2015, ora 12:32
h1n1
Nu este medic/terapeut
h1n1
Spune-i exact ce am scris eu, vezi ce parere are medicul.Nu e nimic gresit referitor la ceea ce am scris dar eu nu sunt medic.Poti sa ceri on-line parerea medicului Dorin Mihalache, e foarte bun, intra pe "cabinetele Mihalache-consultatii on-line".
0
06-02-2015, ora 18:34
deeutza27
Nu este medic/terapeut
deeutza27
Ok. Mersi mult pt sfat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.