Problema respiratorie

11-10-2014
vlad077
Nu este medic/terapeut
vlad077
Buna ziua, de ceva timp am o problema cu respiratia, simt ca nu inhalez indeajuns aer pe caile nazale si aceasta problema persista de foarte mult timp, o raceala nu este sigur.ma puteti ajuta in legatura cu problema aceasta?
6 comentarii
0
12-10-2014, ora 21:16
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Vă recomand un consult ORL care va stabili cauza şi veţi primi şi tratamentul necesar.
Dr Petre Muresan
0
19-11-2014, ora 15:16
Lanny
Nu este medic/terapeut
Lanny
buna ziua am o problema cu respiratia de anu trecut din decembrie intr o seara am fost la urgenta de doua ori prima data simteam ca ma sufoc m am dus la urgenta mi au facut niste analize a iesit totu bn mi sa dat ceva pentru saliva k am o saliva lipicioasa de abia se rupe din gat mi au mai zis k e o raceala era sezonu dupa ce am ajuns acasa am luat tratamentu am inceput sa vomit si am crezut k m am inecat cu ceva din voma k numai puteam sa respir din nou la urgenta acolo mi sa facut orl mi sa spus k am rosu in gat k e o raceala puternica m au trimis sa fac radiografie la plamani totu bn mi au dat niste klacid si m au trimis acasa dupa patru zike iar am avut aceleasi simptome si am mai aparut durere in piept cand strafig park ma racaie in piept si cand tusesc ma doare pietu tusesc din cauza k am senzatie parca se pune ceva sub nodu lui adam dupa rup putin saliva si imi trece si de atunci si pana acum nu stiu ce am am mai facut vre o trei radiografii la plamanii si de trei patru ori la orl ma puteti sfatui ce sa mai fac???va multumesc acum imi ziceau sa ma internez sa mi bage nu stiu ce pe gat dak puteti sa mi ziceri ce analize pot sa mai fac pana sa ma internez va multumesc sunt disperat va rog
0
19-11-2014, ora 15:53
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
poate fi vorba de o gastrita.. care a provocat o esofagita de reflux
cu acele dureri pe esofag in spatele sternului si deasemenea un faringe iritat de la arsura mucoasei faringiene cu acidul gastric
faci investigatii si consult la gastrologie
e nevoei de un regim corect alimentar si tratament local..cum am mai scris pe forum la BOli ORL
0
19-11-2014, ora 16:02
Lanny
Nu este medic/terapeut
Lanny
ma mai doare in spate in parte stanga jos la plaman dar jos si dimineata ma trezesc parca imi apasa ceva acolo jos deasta am facut atatea radiografii la plamani mi fost frica sa nu am ceva la plamani dar au iesit bune mi am facut si exudant dupa limba a si dimineata imi curge suipat din gura pe perina pana sa ma trezesc o sa incerc ce mi ati zis dumneavoastra sa vad ce mi se mai spune va multumesc mult
0
20-11-2014, ora 13:51
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
stanga jos.. la plamani este zona.. unde se afla si Inima..si mai profund stomacul
poate fi un ulcer gastric cu radierea durerii in sus
0
20-11-2014, ora 19:23
Lanny
Nu este medic/terapeut
Lanny
Am facut cardiograma nu am avut nmk la inima am fost la urgenta mi s au facut o multime de analize doar asta ce ziceti dumneavoastra nu am facut o sa merg la gastrologie sa mi fac un control va multumesc mult, multa sanatate va doresc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: