Probleme cu gingiile

27-10-2011
alee3x
Nu este medic/terapeut
alee3x
Va rig ma puteti ajuta si pe mine.am mari probleme cu gingiile de foarte multi ani i-mi sangereaza cand ma spal pe dinti si sunt foarte umflate m-am spalat cu paradontax cu sensodine degeaba...am fost la medici majoritatea mi-au luat destul de multi bani si mi-au facut reteta care contine corsodil niste vitamine(degeaba nici un efect)..problema cea mai mare este ca acum de curand in partea de jos pe un dinte mi sa dezlipit gingiia de dinte i-mi puteti spune ce este nevoie sa fac? Va multumesc.
2 comentarii
0
27-10-2011, ora 10:19
Mabel
Nu este medic/terapeut
Mabel
Buna dimineata!
V-am trimis un mesaj privat.
Multa sanatate!
0
29-10-2011, ora 15:54
Dr. Nicoleta Grosu
Stomatologie, cluj
Dr. Nicoleta Grosu
Este posibil sa aveti o parodontopatie nediagnosticata.
Daca este asa, atunci este bine sa fiti tratat cit mai repede, altfel cu timpul dintii vor incepe sa se miste si ii veti pierde.

Corsodylul este f bun, dar el singur nu este suficient. Corsodyl incepe sa ajute abia dupa ce tratamentul corect parodontal s-a instituit de catre medic.

Cel mai important lucru in cazul dvs este stabilirea unui diagnostic corect, urmat de un plan de tratament.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: