Probleme cu urinarea

16-08-2020
Alin442
Nu este medic/terapeut
Alin442
Buna ziua!
Am 18 ani si in urma cu aproximativ o luna am avut un prim episod al acestei probleme. Intr-o seara sinteam nevoia de a urina, dar desi stateam la toaleta si incercam sa urinez, nu puteam. Eventual am reusit sa elimin acea senzatie si m-am culcat trezindu-ma fara niciun simptom ulterior.
Apoi, o saptamana mai tarziu acest simptom a revenit de data aceasta fiins constant timp de o saptamana. Am apelat la medicul de familie care mi-a recomandat un sumar de urina si sa iau urinal akut 7 zile. Venind cu rezultatul totul era in regula inafara de prezenta unor cristale de oxalat de calciu si urat amorf, medicul de fam spunandu-mi ca daca beau 2l de apa pe zi ar trebui sa se curete si sa fie totul in regula. Au trecut cam 3 sapt de atunci si uneori inca am aceste simptome. Tin sa mentionez ca am doar o stare de urinare fara niciun fel de presiune sau durere abdominala. Daca ma abtin in jur de 2-3 ore uneori aceasta senzatie dispare si cand apare din nou pot urina fara probleme. Dar uneori trebuie sa ma fortez mai tare pentru a urina.
Imi puteti da un sfat?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: