Probleme de fertilitate! Un sfat va rog!

28-10-2018
Lleena
Nu este medic/terapeut
Lleena
Buna seara! De 2 ani de zile ne dorim un copilas si dorinta noastra nu se implineste. Am facut numeroase controale si analize la numerosi medici ginecologi. Analize hormonale, salpingografie unde s-a descoperit un hidrosalpinx drept. Pe langa asta am fost diagnosticata si cu hepatita B, in urma unor investigatii din proprie initiativa, desi am fost vaccinata in copilarie. Am luat si tratament cu duphaston vreo 3 luni, apoi nu am reusit sa mai ajung la doctor. In trecut am avut si o anexita macrolezionala si am stat in spital. Acum ma tem sa nu am si un tbc genital, si de asta sa nu raman. Am citit ca se manifesta cu hidrosalpinx, dureri lombare, hematurie si sterilitate. Dna doctor care mi-a facut salpingografia mi-a dat de gandit, spunand ca tot ce mi s-a spus pana atunci a fost eronat. Ma gandesc ca daca era tbc genital mi-ar fi spus nu? Apoi am fost cu analiza la dr ginecolog si nu mi-a spus nimic, doar mi-a prescris duphaston 3 luni, apoi sa revin. Momentan vreau sa tratez hepatita B si as vrea sa ma ajutati cu un sfat sau o informatie. Ce analiza trebuie sa fac sa aflu daca am tbc urogenital, am citit despre quantiferon tbc test, m-ar ajuta acest test? As fi recunoascatoare si pt alte sfaturi! Multumesc mult! O seara buna!
1 comentarii
0
30-03-2019, ora 15:54
NicoMh
Nu este medic/terapeut
NicoMh
Bună ati încercat sa face-ți și ceva analize în străinătate sau sa aflați o a doua opinie ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Clasificare: lista completa de cauze de infertilitate feminina
  • Cauze hormonale de infertilitate la femei
  • Cauze pelviene ale infertilitatii la femei
  • Cauze ovariene de infertilitate
  • Cauze uterine de infertilitate: endometrioza si fibromul
  • Semne de infertilitate la femei - indicatori de infertilitate feminina
  • Etape de testare fertilitate la femei - ghid prima examinare de infertilitate
  •