Durere de maxilar cu iradiere in urechi, dureri in gat

24-11-2021
VladGabriel99
Nu este medic/terapeut
VladGabriel99
Buna ziua! De ceva timp ma confrunt cu o problema pe care nu o rezolv. Totul a inceput acum aproximativ 3 luni, o durere de maxilar cu iradiere in urechi. Am fost la stomatolog unde s a decis ca trebuie sa realizeze 4 extractii ale molarilor de minte. Dupa aceste extractii simptomele au disparut, dar au reaparut la scurt timp. Ulterior la ultima extractie s a vizualizat o usoara infectie a locului, mi s a prescris antibiotic. Dupa cura aceasta cu antibiotic simptomele nu au trecut, pe langa aceste dureri de urechi si maxilar au aparut dureri si de limba, si de gat manifestate ca un junghi (soc). Am fost la ORL unde mi s a spus ca nu vede nimic anormal cu gatul meu, doar o usoara iritatie, iar la gastroenterolog mi s a spus ca nu este cazul de investigatii precum endoscopia deoarece sunt foarte tanar si nu am simptome precum dificultate in deglutitie, vorbire. Mentionez ca nu am problemele mentionate mai sus, dar de ceva timp am ramas doar cu aceste dureri in gat care dimineata nu sunt atat de deranjante, pot dormi, dar pe parcursul zilei se accentueaza si nu le gasesc cauza.
In trecut am fost diagnosticat cu reflux gastro-esofagian, dar nu aveam aceste simptome, am 22 de ani, sunt fumator dar in acelasi timp am un stil de viata activ, alerg, merg la sala in fiecare zi, nu sunt sedentar. Astept un raspuns, multumesc anticipat! Aceasta problema imi afecteaza stilul de viata, cand fac miscari mai bruste mi se declanseaza acut durerea, dar cand stau in pat pe o parte nu mai simt atat de tare durerea.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: