Probleme dupa extractia unei masea

23-11-2018
Andrei1992.18
Nu este medic/terapeut
Andrei1992.18
Buna ziua acum 4 zile am fost la medicul dentist si mi-am scos o masea destul de cariata, ea fiind situata langa maseaua de minte, partea stanga jos.Am avut dureri cumplite in timpul extractiei, doctorul spunandu-mi ca din cauza infectiei ma doare.Toate pune si frumoase pana a 2 zi cand a inceput sa ma doara amigdala de pe partea stanga foarte tare.Inca ceva, doctorul nu a vrut sa sutureze acel loc dar in schimb mi-a pus o meșa imbibata in ceva galben si mi-a spus sa nu o dau jos ca mi-o schimba el il 2 zile.Acea meşa a ramas si s.a lipit de rana, e normal asa?astazi ar trebui sa ajung la el.De ce ma doare amigdala si gatul e normal?multumesc
1 comentarii
0
23-11-2018, ora 10:29
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Cu ce este îmbibată acea mesa??? Ar fi de un real ajutor ca sa va putem Răspunde dacă este ok sa rămână acolo sau nu. Zona de amigdale poate sa doară și datorită traumatismului in zona extracției sau a anesteziei. Cel mai bine ar fi sa mergeți la medicul la care ați realizat extracția sa va vada.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce doare locul extracției?
  •